Sosnowiec: przez 2 tygodnie nie pojadą tramwaje, kolejne...

  Sosnowiec: przez 2 tygodnie nie pojadą tramwaje, kolejne kłopoty dla kierowców

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prace remontowe na torowiskach trwają w Sosnowcu od kilku miesięcy

  Prace remontowe na torowiskach trwają w Sosnowcu od kilku miesięcy ©TOS

  Na dwa tygodnie wstrzymany zostanie w Sosnowcu ruch tramwajów. Inaczej będą też musieli jeździć kierowcy. Warto więc już dziś przygotować się na zmiany w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od najbliższej soboty.
  Prace remontowe na torowiskach trwają w Sosnowcu od kilku miesięcy

  Prace remontowe na torowiskach trwają w Sosnowcu od kilku miesięcy ©TOS

  Do końca modernizacji torowiska w mieście pozostało jeszcze kilka zadań. Przebudowany zostanie drugi tor na połączeniu ul. Piłsudskiego z ul. 3 Maja, zlikwidowane zostaną także rozjazdy tymczasowe i rozpocznie się budowa nowych torowisk w ich miejscach. Do zakończenia pozostało jeszcze: ułożenie torowiska w ul. Sienkiewicza od ronda im. Gierka do ul. Piłsudskiego, zakończenie budowy torowisk i przejazdów drogowych na rondzie im. Gierka i na skrzyżowaniu ul. Małachowskiego z ul. 3 Maja oraz przebudowa przejazdu drogowego przez torowisko w ul. Sienkiewicza na skrzyżowaniu z ul. Teatralną.

  - Wchodzimy w finałowy etap przebudowy linii tramwajowych na terenie Sosnowca. Będzie uruchomiana komunikacja zastępcza. Na bieżąco będziemy też reagować na zgłaszane uwagi. Już są przygotowane decyzje o tymczasowej organizacji ruchu i liniach zastępczych - mówi Mateusz Rykała, pierwszy zastępca prezydenta miasta.- W związku z tymi pracami, konieczne jest czasowe zawieszenie ruchu tramwajów w centrum miasta oraz wprowadzenie objazdów dla samochodów - wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

  Wstrzymanie ruchu tramwajów w centrum miasta nastąpi od soboty 15 sierpnia do poniedziałku 31 sierpnia. Linia nr 15 kursować będzie z przystanku Katowice Zawodzie zajezdnia, aż do Milowice pętla. Tramwaje linii 21 jeździć będą od przystanku Dąbrowa Górnicza Huta Katowice do Sosnowiec Zagórze pętla. Natomiast kurs linii nr 32 to: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Sosnowiec Zagórze pętla. Linia nr 35 kursować będzie natomiast w relacji Katowice pl. Wolności – Katowice Zawodzie zajezdnia.

  Komunikacyjny Związek Komunalny GOP uruchomi także autobusową komunikację zastępczą oznaczoną T-21. Będzie ona kursować w relacji: Będzin Cmentarz Komunalny – Sosnowiec Egzotarium. Ma ona zapewnić możliwość przejazdu na zmienionej trasie linii tramwajowej nr 21.

  - Chcemy, aby już na początku września tramwaje jeździły tak, jak przed modernizacją – dodaje Andrzej Zowada.

  Kierowcy również będą musieli przygotować się na zmiany tras i zamknięcie części dróg. Na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i 3 Maja już wyłączony jest pas ruchu ul. Piłsudskiego w kierunku Milowic, objazd wyznaczony jest ul. 3 Maja przez CWK. Tak będziemy jeździć do 21 sierpnia Powodem zmiany jest budowa torów przebiegających wzdłuż jezdni.

  Na skrzyżowaniu przy C.H. Plaza od soboty 22 sierpnia zamknięty dla samochodów zostanie przejazd przez torowisko. Objazd zostanie poprowadzony ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. 3 Maja lub ronda przy ul. Sobieskiego, a w przeciwną stronę przez rondo im. Gierka. Wyłączenie skrzyżowania przy hipermarkecie Plaza przewidywane jest na maksymalnie 9 dni.
  Do września kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będę musieli więc uzbroić się w cierpliwość.


  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Pożar gigantycznej hali w Zawierciu NOWE ZDJĘCIA I WIDEO
  *Deep Sound Music Festival 2015 w Ogrodzieńcu MEGAGALERIA ZDJĘCIOWA
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Co z tym prądem? IKEA, Galeria Katowicka, 3 Stawy oszczędzają na świetle, przemysł wyłącza oddziały
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama