Tragedia w Jastrzębiu: To była przykładna rodzina? OPINIE

Tragedia w Jastrzębiu: To była przykładna rodzina? OPINIE

Katarzyna Spyrka

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Tragedia w Jastrzębiu: To była przykładna rodzina? OPINIE
Tragedia w Jastrzębiu: To była przykładna rodzina? OPINIE

©Katarzyna Spyrka

Prokuratura zleciła sekcje zwłok wszystkich trzech ofiar poniedziałkowej tragedii, która rozegrała się w jednym z mieszkań w wieżowcu na ul. Wielkopolskiej. Przypomnijmy, zginęły trzy osoby, 41-letni policjant, jego 40-letnia żona i 14-letnia córka. Prawdopodobnie policjant zamordował córkę i żonę, a później sam się powiesił. Wyniki sekcji będą znane najwcześniej pod koniec tygodnia.
Tymczasem w Jastrzębiu-Zdroju nie milkną komentarze po tej makabrycznej zbrodni. Wszyscy są tu zgodni: Tomasz F. był oazą spokoju, jego żona przykładną nauczycielką, a ich córka wzorową uczennicą. Jak o rodzinie wypowiadają się osoby z bliskiego otoczenia?

Dariusz Matusiak, komendant policji w Żorach, były przełożony Tomasz F.

Współpracowałem z nim cztery lata.
Był dobrym pracownikiem i nigdy nikt nie zgłaszał na niego skarg. Wręcz przeciwnie, miał naturę rozjemcy, jeśli dochodziło do konfliktów, on był tym pierwszym, który łagodził spory. To jest ostatnia osoba, po której spodziewałbym się czegoś takiego. Krótko mówiąc - oaza spokoju.

Mariusz Stępień, przewodniczący osiedla Zdrój w Jastrzębiu, gdzie Tomasz F. był dzielnicowym

Nasza współpraca układała się naprawdę w porządku. Był policjantem, do którego o każdej porze można było zadzwonić i zwrócić się z prośbą. Nie mógł mieć tu żadnych wrogów, wszyscy go szanowali. Poza tym osiedle Zdrój jest osiedlem, na którym mieszkają głównie osoby starsze i przyjeżdżają turyści. Nie dochodzi tu do żadnych burd i niebezpiecznych zdarzeń.

Inez Biernacka, rzecznik policji w Jastrzębiu-Zdroju

Policjant pracował u nas 20 lat. był doceniany przez przełożonych i cieszył się dobrą opinią wśród kolegów. Nic nie wskazywało na to, że mógł mieć jakieś problemy, a tym bardziej targnąć na swoje życie. Ta tragedia wstrząsnęła także pracownikami komendy.

Anna Kowalska, sąsiadka

Spokojna rodzina, jak każda. zawsze mówili dzień dobry, jeszcze w niedzielę widzieliśmy, jak pan Tomasz wyprowadzał psa. Słyszelibyśmy jakieś krzyki, gdyby coś się działo, ale ani w niedzielę w nocy, ani w poniedziałek rano nic szczególnego nie zauważyliśmy. Przecież on był dobrym policjantem, ona uczyła w szkole, tacy porządni wykształceni ludzie, aż trudno uwierzyć, że spotkała ich taka tragedia.

Bernadeta Figura, dyrektor Gimnazjum Nr 8, w którym pracowała zamordowana kobieta

Wszyscy tutaj jesteśmy w ogromnym szoku. To była nasza polonistka. Była też wychowawczynią, uczniowie mówią o niej same ciepłe słowa. Poza tym udzielała się na rzecz szkoły, organizowała różne konkursy. Trudno uwierzyć, że już jej nie ma.

Wioletta Brzykcy, dyrektor ZS 3, w którym uczyła się zamordowana 14-latka

Dziewczynka bardzo dobrze się uczyła, była aktywna, udzielała się w różnych kółkach. Koledzy i koleżanki z klasy bardzo ją lubili. Nie skarżyła się, że ma jakieś problemy. Jesteśmy pogrążeni w żałobie.


Więcej wspomnień i opinii znajomych i współpracowników 41-letniego policjanta, jego 40-letniej żony i 14-letniej córki już w piątek w tygodniku Jastrzębie-Zdrój Nasze Miasto w Dzienniku Zachodnim.Euro 2012 w Dzienniku Zachodnim SPORT, ZABAWA i...
SERWISY SPECJALNE DZIENNIKA ZACHODNIEGO
* WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


* BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
* OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

koszmar

Wiola (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 75 / 76

idealna rodzina z mężem psychopatą hmm straszne i przykre

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KONDOLENCJE

GOŚĆ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 98 / 86

Kondolencje dla bliskich osób zamordowanej rodziny;([*] [*] [*]

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo