Tajemnica nowego wiceministra zdrowia

  Tajemnica nowego wiceministra zdrowia

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nominacja dr Igora Radziewicza - Winnickiego na stanowisko wiceministra zdrowia wywołała falę komentarzy. Jako pierwsi dwa tygodnie temu poinformowaliśmy, że Bartosz Arłukowicz do swojego zespołu włączy kogoś z Katowic. Na dodatek pediatrę. Jeszcze wtedy personalia wiceministra musiały zostać tajemnicą. - A nie wiem kto to jest. Ważne, że jest od nas - mówił nasz informator.
  Dziś wiele osób zachodzi w głowę jak to się stało, że mało znany 36 -letni Radziewicz-Winnicki, specjalista w zakresie zdrowia publicznego i pediatrii, wykładowca z Wydziału Opieki Zdrowotnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego stał się jedną z kluczowych dla systemu opieki zdrowotnej postaci.

  - To osobisty wynalazek Arłukowicza. Znają się i ma do niego zaufanie, a widać, że minister buduje swój team na zasadzie bezwzględnego zaufania - przekonuje jeden z działaczy PO, a chociaż to partia rządząca to niewielu na Śląsku wiedziało o tej nominacji. - Pierwszy raz słyszę to nazwisko. Oby tylko nie był figurantem - podobną opinię słyszymy od kilku posłów.

  Spore wpływy w ministerstwie zdrowia w ostatnim czasie uzyskał Michał Ekkert, dyrektor szpitala w Knurowie, który został doradcą Arłukowicza m.in. w sprawach ochrony zdrowia na Śląsku. Ekkerta ministrowi miał polecić poseł PO z okręgu gliwickiego Tomasz Głogowski. (Głogowskiego nie zalicza się do najbardziej wpływowych parlamentarzystów, ale w tej sprawie okazał się wyjątkowo skuteczny.) Niektórzy właśnie Ekkertowi przypisują wpływ na nominację dla Radziewicza-Winnickiego.

  - Nowy wiceminister będzie musiał szybko przyzwyczaić się do nowej roli i wiele nauczyć. Nie ukrywam, że z jego osobą śląska ochrona zdrowia wiąże duże nadzieje - mówi marszałek śląski Adam Matusiewicz.

  - Bardzo sympatyczny, miły i pracowity człowiek - mówi o Radziewiczu - Winnickim prof. Ewa Małecka - Tendera, Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i dodaje: Wydaje się być otwartym na polemikę, a nawet krytykę. Byłam członkiem komisji podczas jego przewodu doktorskiego. Pamiętam, że przyjął wszystkie krytyczne uwagi z godnością.

  Czego jak czego, ale krytyki to pewnością mu nie zabraknie, bo ministerstwo zdrowia to najtrudniejszy resort i kolejni ministrowie muszą rozbrajać coraz to nowe miny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Arłukowicz ma czas do listopada, by poprawić wizerunek ministerstwa i przeprowadzić niezbędne działania. Pierwszym ruchem miało być odwołania prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza. Jeśli Arłukowiczowi się nie uda to będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem.


  Euro 2012 w Dzienniku Zachodnim SPORT, ZABAWA i...
  SERWISY SPECJALNE DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polska język - trudna język

   Olek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 63

   Pani redaktor jeszcze nie wie, jak się pisze nazwiska podwójne. Oby się w końcu dowiedziała... Żenujące.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taka strategia

   doradca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 61

   Mucha2,

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama