Ważne
  Urzędnicy zafundują uczniom przenosiny

  Urzędnicy zafundują uczniom przenosiny

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przeprowadzkę Zespołu Szkół Specjalnych z ul. Staszica w samym centrum do oddalonej placówki przy ul. Legionów zaplanowały miejskie władze. Przyszły rok szkolny uczniowie ZSS mają już rozpocząć na peryferiach.
  Przeciwko tym zamiarom zaprotestowali rodzice dzieci, dla których przeprowadzka oznaczałaby spore kłopoty związane z dowożeniem na zajęcia.

  Urzędnicy utrzymują, że w budynkach przy ul. Legionów, niegdyś należących do Liceum Wojskowego, potem do Centrum Kształcenia Ustawicznego, można będzie zapewnić znacznie lepsze warunki nauki oraz rehabilitacji niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Teraz Zespół Szkół Specjalnych jest rozproszony w trzech miejscach: podstawówka i gimnazjum przy ul.
  Staszica, sala gimnastyczna przy ul. Dąbrowskiego, a gabinety rehabilitacji przy ul. Barbary. Przy Legionów jest też Zespół Szkół im. Andersa, z którego wywodzi się liczna grupa wolontariuszy, pracujących z niepełnosprawnymi.

  - Urzędnicy twierdzą, że rodzice zgodzili się się na przenosiny, a takiej aprobaty przecież nie ma - mówi Janusz Zawadziński, ojciec jednego z uczniów. - Przecież w pobliżu szkoły na Legionów miasto chce zbudować wielką halę sportową z parkingami. Nasze dzieci potrzebują ciszy i spokoju, są przyzwyczajone do siedziby przy Staszica. Największym problemem będą dojazdy. Na Legionów kursują autobusy tylko jednej linii. Nie wszyscy rodzice mają samochody. Podobno w sprawie przeprowadzki było referendum, ale nie wszyscy o nim wiedzieli. Będziemy protestować do skutku - zapowiada,

  Istotnie, rejon ul. Legionów jest określany w planach miasta jako dzielnica przemysłowa. Lokowanych jest tam coraz więcej zakładów produkcyjnych. Szykuje się przebudowa ulicy na dwujezdniową, aby zapewnić inwestorom lepszą komunikację. Nowa hala dla siatkarzy ma stanąć niemal za płotem nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych. Ciszy więc tam raczej nie będzie.

  Pojawiła się na dodatek pogłoska, że obecny budynek szkoły przy ul. Staszica miasto chce oddać Caritas, która mieści się po drugiej stronie ulicy. Urzędnicy temu zaprzeczają, choć nie chcą wyjawić, jakie są plany wobec obiektu położonego w bardzo atrakcyjnym miejscu. Biuro Prasowe UM podkreśla, że istnieje mnóstwo potrzeb na lokale i budynek z pewnością nie będzie stał pusty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama