Dwa miliony na rozbudowę

Dwa miliony na rozbudowę

Michał Wroński

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Siedziba śląsko-dąbrowskiej Solidarności urośnie o jedno piętro. Budynek przy ul. Floriana 7 w Katowicach zacznie piąć się w górę wiosną przyszłego roku.
Rozbudowa będzie kosztować co najmniej dwa miliony złotych. Związek gotów jest wyłożyć je z własnej kieszeni, ale rozglądać będzie się też za zewnętrznymi dotacjami. W grę wchodzi dofinansowanie z pieniędzy unijnych oraz Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Swą obecną siedzibę Solidarność zajmuje od 2002 roku. Wcześniej związkowcy wynajmowali pomieszczenia w biurowcu przy Alei Korfantego. Wysoki czynsz i kłopoty z miejscami parkingowymi skłoniły ich do poszukiwań nowego lokum.
Odkupili od Energo-aparatury dwukondygnacyjny budynek. Część pomieszczeń zajęli związkowcy, resztę przeznaczono pod wynajem. To był dobry wybór - w międzyczasie ceny nieruchomości poszły w górę, a wyłożone na zakup pieniądze są mniejsze od tego, co wydaliby w ciągu kilku lat na czynsze. Okazuje się jednak, że nowa siedziba przestała już wystarczać związkowcom.

- Nie można zorganizować tam zebrań delegatów. Wraz z gośćmi udział w nich bierze około trzystu osób. Aby je wszystkie pomieścić, musieliśmy wynajmować sale w innych miejscach - mówi Wojciech Gumułka, rzecznik śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Najważniejszym elementem trzeciej kondygnacji budynku przy ul. Florian ma więc zostać sala konferencyjna. Będzie można organizować tam szkolenia, spotkania komisji zakładowych.
Na razie gotowa jest architektoniczna koncepcja przebudowy. Prace potrwają do 2010 r. Prócz dobudowy jednego piętra odnowiona zostanie elewacja budynku, zamontowana ma być też winda dla niepełnosprawnych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo