Smolorz: Katowice na wrotkach

  Smolorz: Katowice na wrotkach

  Paweł Smolorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Paweł Smolorz

  Paweł Smolorz

  Katowice są wulkanem oryginalnych pomysłów. Co jakiś czas następuje erupcja i zalewa mieszkańców gejzer nowości. Za wszystkim od lat stoi armia wiernych Piotrowi Uszokowi żołnierzy, którzy postawili sobie za cel ze stolicy województwa zrobić Paryż.
  Paweł Smolorz

  Paweł Smolorz

  Wiadomo, każda szczytna idea wymaga poświęceń. Na stosie spalono już tych, którym nie po drodze z kawiarniano-hipsterską lewicą, festiwalami „muzyki”, gdzie muzykę zastępują irytujące zjawiska akustyczne, i tych, którym generalnie topornie idzie konsumowanie „wydarzeń” spod szyldu Miasta Ogrodów. Teraz pora na użytkowników pojazdów spalinowych.

  Kto jeszcze został, nie spakował tobołków i wyjechał na wieś, niebawem powinien kupić hipsterski rowerek z wiklinowym koszykiem na kierownicy, ubrać przyciasne spodenki, i do ścisłego centrum udać się siłą mięśni. Zachęca do tego nowiutki pomysł prezydenta doktora Krupy, który wraz z tzw. „zespołem polityki rowerowej”, od 17 sierpnia wprowadził w ścisłym centrum miasta ograniczenie prędkości do 30 km/h.

  Muszę przyznać, że prezydent Krupa i całe jego otoczenie, zawsze trochę mi imponowało. Nikt tak nie potrafi pięknie unikać rozwiązywania problemów, poprzez zmianę środka ciężkości, jak „uszokowcy”. Na przykładzie polityki rowerowej - filozofia jest prosta, oparta na tzw. równaniu w dół – nie mamy pomysłu na spójne połączenia rowerowe, sparaliżujmy ruch samochodów, drogi oddając ekologicznym jednośladom. Bingo! Cóż za kreatywność.

  Moga sie wetnonć - ktoś kto pojedzie samochodem 30 km/h, migiem oszaleje, co grozi eskalacją przemocy w rodzinie, depresją i pijaństwem. „Ależ tak jest w Paryżu” usłyszałem kiedyś, i jakoś adwersarzy nie przekonałem, że paryżanie mają metro, a my KZK GOP.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wszystko wszystkim

   Kasia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Może być strefa i może jej nie być. Mogą być wrotki,rolki,rowery,wyscigowki i tiry. Ale takie przytyki jak w tym artykule, są po prostu niesmaczne.

   Nie jestem, jak to ładnie padło "uszokowcem",ale...rozwiń całość

   Może być strefa i może jej nie być. Mogą być wrotki,rolki,rowery,wyscigowki i tiry. Ale takie przytyki jak w tym artykule, są po prostu niesmaczne.

   Nie jestem, jak to ładnie padło "uszokowcem",ale bez przesady, to się aż źle czyta.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo!

   Zbigniew (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Świetny artykuł, nareszcie ktoś z mediów odważa się przeciwstawić terroroweryzmowi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z drugiej strony

   Kortezz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Napewno nie jest to na rękę kierowcom,ale z drugiej strony jak ktoś woli rower,a woleć może bo mamy demokracje:) to trzeba zapewnić mu minimum bezpieczeństwa. Moze pan redaktora dziecko lub członek...rozwiń całość

   Napewno nie jest to na rękę kierowcom,ale z drugiej strony jak ktoś woli rower,a woleć może bo mamy demokracje:) to trzeba zapewnić mu minimum bezpieczeństwa. Moze pan redaktora dziecko lub członek rodziny wpadnie na pomysł by tym bicyklem kiedyś,do centrum jechać i wtedy pan doceni to ograniczenie:)
   Jako przykład podam Londyn, niektóre z głównych ulic sa wielkości naszej dwupasmówki o natężeniu ruchu razy sto,a i tak postanowiono wygospodarować pas dla rowerzystów. Dlaczego?? Przecież rowery wszystkich irytują(kierowcy) ale na dłuższa metę dla zatłoczonych metropolii rower jest niczym bajpas!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jerona, orzeca Uszokofcy to Slonzoki

   filatelista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   To co bydzie jak dostanom ta wymarzono autonamio

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sWIETO PROWDA panie Pawle.

   otto (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Kola sprzedaja sie ,mozna powiedziec ze jest to swego rodzaju BUM na zdrowy styl zycia. Niestety nie ma za bardzo kaj jezdzic i ne ma za bardzo kaj biegac jak ktos lubi. Jak juz powstol Slaski...rozwiń całość

   Kola sprzedaja sie ,mozna powiedziec ze jest to swego rodzaju BUM na zdrowy styl zycia. Niestety nie ma za bardzo kaj jezdzic i ne ma za bardzo kaj biegac jak ktos lubi. Jak juz powstol Slaski Luwr k*** spodka to moze sie doczekomy infrastruktury rowerowej,sciezek na wschod,zachod i południe no i cos dla biegaczy. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama