Nabożeństwo w intencji Euro 2012 z piłkami prezydenta...

Nabożeństwo w intencji Euro 2012 z piłkami prezydenta Komorowskiego

Łukasz Klimaniec

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Pastor Jan Byrt odprawił nabożeństwo za Euro 2012 i rozdał piłki
1/24
przejdź do galerii

Pastor Jan Byrt odprawił nabożeństwo za Euro 2012 i rozdał piłki ©Łukasz Klimaniec

W Szczyrku odbyło się ekumeniczne nabożeństwo w intencji Euro 2012. Poprowadził pastor ewangelicki ks. Jan Byrt, który rozdał dzisiaj piłki, jakie zbierał przez ostatni miesiąc z autografami znanych osobistości. Na piłkach podpisali się m.in. prezydent Bronisław Komorowski, Adam Małysz i Gerard Cieślik.
Na ekumenicznym nabożeństwie w kościele w Szczyrku Salmopolu wierni dziękowali Bogu za mistrzostwa Europy w piłce nożnej, ich organizację i modlili się o dobry przebieg zawodów, godne zachowanie kibiców i o piękną sportową rywalizację.

- Kiedy nasz kraj otrzymał wraz z Ukrainą możliwość organizowania mistrzostw już wtedy myślałem o takim nabożeństwie. Kościół nie może stać z boku. Kościół musi być tam, gdzie są ludzie. Jak Chrystus podążać za człowiekiem. Za tymi, którzy kochają piłkę nożną - tłumaczył.

Stąd pomysł, by z okazji nabożeństwa zbierać piłki, które następnie postanowił rozdawać najmłodszym uczestnikom modlitwy. Futbolówki otrzymał od parlamentarzystów, europosłów, burmistrzów beskidzkich gmin, marszałka i wojewody śląskiego. Najcenniejsze przysłała Kancelaria Prezydenta RP - z podpisem Bronisława Komorowskiego. Do parafii w Szczyrku Salmopolu trafiła także futbolówka z autografem Gerarda Cieślika, legendy Ruchu Chorzów.

- Gry zespołowe pokazują, że można wygrać, jeśli gra się dobrze, jeśli słucha się trenera, który jest dla nas autorytetem. Dla chrześcijan takim trenerem jest Chrystus. To trener, którego nie ma żaden inny zespół na Euro. On spotyka się z nami codziennie, a w niedziele ma z nami ważniejsze zgrupowania - mówił pastor.

W nabożeństwie, prócz parafian ze Szczyrku Salmopola, uczestniczyli m.in. słynny bokser Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski, parlamentarzyści, którzy przekazali piłki oraz przedstawiciele ich oraz innych ofiarodawców futbolówek.

Pastor rozdał piłki dzieciom, które zadowolone ustawiały się w kolejce, by wybrać sobie tę futbolówkę, którą chciały. Dużym powodzeniem cieszyły sę zwłaszcza oficjalne piłki Euro 2012.

Duchowny zastrzegł, że piłek z podpisami prezydenta Komorowskiego i Gerarda Cieślika na razie nie rozda, ale wystawi je na specjalnej prezentacji podczas trwających mistrzostw Europy.


*Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
*Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ja, ja

orginalHanys (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 123 / 95

Dla jednych metro, Zlote Tarasy, Euro2012 itd. - dla innych szklanne kulki, woda ognista, scyzoryki, paciorki i pilki ..........

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
spadej prezio !

Podpisovsky (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 109 / 76

Fajne - ino zgrzyt: persona non grata Komorowski

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
NIECH WASZ BÓG POKAŻE KTÓRA DRUŻYNA LEPSZA I MOŻNA MISTRZOSTWA

Alojz aus Rybnik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 108 / 86

ZAKOŃCZYĆ.NALEŻY ZAKAZAĆ MECZY W NIEDZIELĘ ,BO NA TACY PASIBRZUCHÓW WIDAĆ JUŻ DNO.BARANY ZAMIAST DO KOŚCIOŁA CHODZĄ DO STREFY KIBICA.Amen.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Typowa wypowiedz kreta.

wk...ny (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 88 / 67

Zero sensu w wypowiedzi,brak znajomości pisania komentarzy(wyłącz durniu caps locka,bo pisanie dużymi literami oznacza krzyk),poza tym zrób sobie dobrze po twoich postach widać żeś...rozwiń całość

Zero sensu w wypowiedzi,brak znajomości pisania komentarzy(wyłącz durniu caps locka,bo pisanie dużymi literami oznacza krzyk),poza tym zrób sobie dobrze po twoich postach widać żeś "człowieku"sfrustrowany.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
gadka szmatka

zosia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 94 / 65

No jeszcze te katabany sa potrzebne,,,,,

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo