Faith No More w Poznaniu. Jedyny koncert w Polsce

  Faith No More w Poznaniu. Jedyny koncert w Polsce

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Faith No More
  1/2
  przejdź do galerii

  Faith No More ©arc. zespołu

  Trzy słowa, dla których na początku lipca trzeba wpaść do Poznania? Faith No More. Legendarny zespół będzie gwiazdą Malta Festivalu, który odbędzie się w stolicy Wielkopolski w dniach od 3 do 7 lipca. To jedyny jego koncert w Polsce.
  No More to jedna z najważniejszych formacji w muzyce rockowej ostatnich dziesięcioleci. Jako pierwsza eksperymentująca na taką skalę z tak wieloma nieprzystającymi do siebie gatunkami, jak choćby thrash metal, rap, funk, soul, jazz czy pop. Jako jedyna - mająca za mikrofonem Mike’a Pattona, charyzmatycznego wokalistę z twórczym adhd, posiadacza najlepszego białego głosu w muzyce rockowej od czasów Freddiego Mercury’ego.


  Faith No More zagra w naszym kraju po raz czwarty. Zespół dwukrotnie koncertował na Śląsku, przed trzema laty wystąpił na gdyńskim Openerze. Za każdym razem były to wybitne spektakle. Tak będzie i tym razem w Poznaniu. Koncert odbędzie się 4 lipca, drugiego dnia Malta Festivalu. Bilety kosztują od 120 do 180 zł.

  Koncert Faith No More jest tylko jedną z wielu atrakcji tegorocznego kulturalnego święta w stolicy Wielkopolski. Cały festiwal będzie przebiegać pod hasłem: "Akcja Azjatycka", a artyści będą odnosić się do coraz silniejszej obecności Azji we współczesnym świecie. W programie spektakle (m.in. "Dziady" Adama Mickiewicza we współczesnej wersji Lecha Raczaka), opera "Slow Man" Nicholasa Lensa, a także sporo dobrej muzyki autorstwa scenicznej alternatywy z całego świata. Wystąpią m.in. Carmen Linares (słynna hiszpańska śpiewaczka flamenco), Shenzen String Quartet (Chiny), DJ Kentari oraz Anli Pollicion (Japonia), Slagsmålsklubben (Szwecja) oraz polski zespół Ballady i Romanse.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama