Musioł: Scenariusz jak z powieści sensacyjnej

  Musioł: Scenariusz jak z powieści sensacyjnej

  Ze Lwowa Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Niemcy prowadzą w grupie, ale mogą odpaść. Holandia jest ostatnia, ale może awansować - tak ukraińskie media podsumowały drugie rozdanie w grupie B.
  Współgospodarze Euro są z takiego faktu bardzo zadowoleni.

  - W ostatniej kolejce wszystkie zespoły grają jeszcze o wielką stawkę, a to oznacza, że do Lwowa (mecz Dania - Niemcy) i do Charkowa (Portugalia - Holandia) przyjedzie mnóstwo kibiców - podkreślano w telewizyjnym magazynie "Futbol".

  Gazety lżejszego kalibru uważają natomiast, że sytuacja jest taka zagmatwana, ponieważ wszystkie zespoły, którym przy-szło już grać we Lwowie, otrzymały na szczęście herasiwki, dwukolorowe, ręcznie haftowa-ne wąskie krawaty.


  - Tylko Holandia gra cały czas w Charkowie, więc przegrywa - ironizują dziennikarze.

  Na sportowych stronach trwają natomiast typowe analizy szans poszczególnych drużyn. Za zdecydowanych faworytów już nawet nie grupy, a całych mistrzostw uważani są Niemcy.

  Ci rzeczywiście mierzą w pierwsze miejsce.

  - Chcemy zagrać ćwierćfinał w Gdańsku - nie ukrywał po środowym meczu Bastian Schweinsteiger.

  Niewykluczone, że w takim przypadku rywalami Niemców byliby Polacy. Zdaniem ekspertów w telewizji ukraińskiej Niemcy nie obawiają się siły gospodarzy, wolą natomiast uniknąć Rosjan.

  - Los napisał dla tej grupy scenariusz jak z powieści sensacyjnej, a kibice mogą tylko zacierać ręce, bo każdy mecz jest świetnym widowiskiem - takie opinie dominowały tymczasem na stronach internetowych.

  W samym Lwowie podkreślano natomiast kolejne rekordy, jakie padały w Strefie Kibica. - Mecz Portugalii z Danią oglądało na telebimach 25.000 ludzi - poinformował Andrij Jaremko z biura prasowego mieszczącego się w Ratuszu. - Ale podliczenie wszystkich jest naprawdę bardzo trudne, bo sporo osób przychodzi już na koncerty i aby skorzystać z atrakcji, a na meczach nawet nie zostaje.

  Poza Niemcami Ukraińcy, podobnie jak Polacy, najwyraźniej wspierają Duńczyków. Gole dla Gangu Olsena fetowano z podobnym entuzjazmem, jak trafienia samej Ukrainy w jej pierwszym występie.

  - Może dlatego, że Duńczyków było na Rynku bardzo dużo, tworzyli barwną grupę i mieli niesamowicie fantazyjne stroje - zastanawiali się moi znajomi Ukraińcy. Bo Polacy nie mieli wątpliwośći, że chodziło o podobieństwo barw narodowych i... niechęć do Cristiano Ronaldo, który po meczu próbował zmienić swój gwiazdorski wizerunek rozdając kilkanaście autografów.

  Na spotkanie Niemców z Duńczykami biletów już nie ma, ale pod stadionem z pewnością pojawią się koniki. Dziś na dworcu kolejowym można było kupić wejściówki najniższej kategorii po 150 euro, a więc z pięciokrotnym przebiciem. Warto wspomnieć, że niedzielny mecz będzie setnym występem w barwach Niemiec Lukasa Podolskiego. Podobno z tej okazji ma się na trybunach Areny Lwów pojawić jakiś okolicznościowy, choć niewielki, transparent.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama