Ważne
  Musioł: Każdy ma swój Kraków. Na Ukrainie to Odessa

  Musioł: Każdy ma swój Kraków. Na Ukrainie to Odessa

  Rafał Musioł z Ukrainy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Musioł: Każdy ma swój Kraków. Na Ukrainie to Odessa
  Wszystkich nie da się zadowolić, a każdy wybór wzbudza dyskusje. Nie inaczej było - i jest - z miastami gospodarzami Euro 2012. W Polsce status najbardziej pokrzywdzonego ośrodka zyskał Kraków, na Ukrainie taką rolę pełni Odessa.
  Musioł: Każdy ma swój Kraków. Na Ukrainie to Odessa
  - Piękne miasto, w które włożono wielkie pieniądze. Ma wszystko to, co powinien mieć gospodarz mistrzostw - taka opinia panuje we Lwowie niepodzielnie. - U nas było jak u was: znaczenie miały sprawy pozasportowe. Na Ukrainie decydujący głos mieli oligarchowie z Doniecka i Charkowa, u was politycy.

  Pomiędzy Krakowem i Odessą jest jednak zasadnicza różnica, której stolicy Małopolski na Ukrainie się zazdrości: pod Wawelem zamieszkały aż trzy reprezentacje (Włosi, Anglicy i Holendrzy), za którymi przyjechały tłumy kibiców, a w Odessie panuje pustka.

  Podobnie zresztą, jak w pozostałych miastach, nie stanowiących miejsca rozgrywania spotkań. Ba, Lwów, Donieck czy Charków też żyją przede wszystkim w dniach meczowych, po których ruch przenosi się z barów i restauracji na dworzec i lotnisko.

  Stugębna plotka głosi, że Lwów poważnie zastanawiał się, czy swojego prawa do Euro Odessie po prostu nie odsprzedać. Czy to prawda? Zależy z kim się rozmawia. Zwolennicy obecnej władzy na taką sugestię wybuchają śmiechem, przeciwnicy potakująco kiwają głowami.

  Sam mer, Andrij Sadowy, podkreśla, że ściągnięcie mistrzostw było jego ideą, więc sprzedaż nie wchodziła w grę. Daje też do zrozumienia, że ta insynuacja była elementem gry rywali Lwowa, którzy próbowali w ten sposób przykleić miastu korupcyjną łatkę . - Walka była taka twarda, bo Euro to najlepsza rzecz, jaka się może miastu przytrafić - nie ma wątpliwości mer Sadowy.

  WSZYSTKO O EURO 2012 NA DZIENNIKZACHODNI.PL W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odessa

   Olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 27

   Rzeczywiście, dziwi, że mając taką szansę na pokazanie swoich atutów potencjalnym przyszłym turystom z zachodu Europy, Ukraińcy nie wybrali na Mistrzostwa przynajmniej jednego miasta nad Morzem...rozwiń całość

   Rzeczywiście, dziwi, że mając taką szansę na pokazanie swoich atutów potencjalnym przyszłym turystom z zachodu Europy, Ukraińcy nie wybrali na Mistrzostwa przynajmniej jednego miasta nad Morzem Czarnym. Widać ważniejsze było zaspokojenie ambicji przemysłowców z Doniecka i Charkowa. Potem będą lamentować, że Euro nie przyniosło oczekiwanych profitów ani promocji. A taki kibic to lubi sobie poleżeć na plaży między meczami. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama