Ważne
  Musioł: Euro 2012 na Ukrainie, czyli hot-dog z marchewką

  Musioł: Euro 2012 na Ukrainie, czyli hot-dog z marchewką

  Rafał Musioł, Lwów

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Musioł: Euro 2012 na Ukrainie, czyli hot-dog z marchewką
  Mistrzostwa Europy na Ukrainie są diametralnie inne niż poprzednie turnieje. A nawet niż polska część tej imprezy. Do wielu rzeczy trzeba się przyzwyczaić, wiele spraw przynajmniej spróbować zrozumieć, a inne po prostu zaakceptować. I - jak chociażby z systemem komunikacji - nauczyć się z nimi żyć.
  Musioł: Euro 2012 na Ukrainie, czyli hot-dog z marchewką
  Przede wszystkim jest to jednak impreza słowiańska do szpiku kości, z dystansem, bez nadęcia, czasem bałaganem, ale funkcjonująca z dnia na dzień coraz lepiej. I nawet moi koledzy po fachu z Niemiec czy Anglii - po początkowym oszołomieniu - zaczęli się uśmiechać i nie opowiadają już sobie z wypiekami na twarzy o porannych przygodach związanych z przemieszczaniem się z hotelu na stadion lub do centrum. Swoją cegiełkę dokładają też piłkarze - mecze przynoszą tyle emocji, że po raz pierwszy od dawna sport przez nokaut wygrywa z polityką.

  WSZYSTKO O EURO 2012 NA DZIENNIKZACHODNI.PL W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM

  Nic więc dziwnego, że Ukraińcy z faktu goszczenia Euro są zwyczanie dumni. To uczucie daje się odczuć na każdym kroku, nawet wtedy, gdy znikają kibice, których większość przylatuje tylko na mecze, a potem odlatuje do Polski lub własnych domów.

  Euro jest dla Ukrainy szansą, którą zamierza wykorzystać. Tym bardziej, że - co słychać w wielu rozmowach - turniej urządziła za własne, a nie europejskie pieniądze.

  - Dlatego nie na wszystko starczyło, ale daliśmy radę - mówią gospodarze podczas wycieczek po Lwowie , gdzie czasem odnowione są tylko fasady kamienic od strony ulicy.

  Te mistrzostwa właściwie są takie, jak jedna z ukraińskich specjalności gastronomicznych, czyli hot-dogi, w których zamiast typowej w Polsce prażonej cebulki dominuje marynowana marchewka. Inne, co absolutnie nie znaczy gorsze.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama