Cieszyn bawi się na Święcie Trzech Braci [ZDJĘCIA]

  Cieszyn bawi się na Święcie Trzech Braci [ZDJĘCIA]

  Witold Kożdoń

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Cieszyn bawi się na Święcie Trzech Braci [ZDJĘCIA]
  1/19
  przejdź do galerii
  Nad Olzą w piątkowe popołudnie rozpoczęło Święto Trzech Braci. Jego początek obwieściła salwa armatnia Bractwa Kurkowego. Na moście Przyjaźni włodarze Cieszyna i Czeskiego Cieszyna wznieśli toast szampanem, skosztowali cieszyńskiego strudla, po czym wymienili się… piłkarskimi szalikami.
  Vít Slováček, starostwa Czeskiego Cieszyna, założył polski szalik, natomiast burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek przywdział szalik naszych południowych sąsiadów. Barwny korowód przemaszerował na rynek w Czeskim Cieszynie, gdzie oficjalnie zainaugurowano trzydniowe święto.

  W sobotę o godz. 15 na rynku rozpocznie się koncert finałowy Cieszyńskiej Ligi Talentów 2012. Po nim wystartuje biesiada polska z kabaretem Pigwa Show. Wydarzeniem wieczoru będzie jednak koncert grupy Ira.

  Z kolei w niedzielę o godz. 13 nastąpi podsumowanie pierwszego roku akademickiego Cieszyńskiego Uniwersytetu Dzieci. Od godz. 15 na rynku będą się prezentowali laureaci cieszyńskiego konkursu tańca, wystąpi Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Ziemi Cieszyńskiej" oraz Zespół Tańca Żydowskiego "Klezmer". O godz. 17.30 rozpocznie się koncert orkiestry dętej "Cieszynianka", a na zakończenie publiczność usłyszy światowe hity muzyczne w wykonaniu grupy Forum.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bolko, Leszko i Cieszko

   Wolf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 139 / 104

   Według legendy miasto Cieszyn założyli w 810 r. trzej bracia Bolko, Leszko i Cieszko, synowie słowiańskiego króla, którzy spotkali się tutaj po długiej rozłące.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bla, bla

   cirano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 122 / 93

   Według polskiej legendy, ale w tym tamtym czasie o Polsce jeszcze i wróble nie ćwierkały, a o Słowianach jako takich jeszcze mniej. Wszystko to pierdoły potrzebne Polakom do ogłupiania Ślonzokow...rozwiń całość

   Według polskiej legendy, ale w tym tamtym czasie o Polsce jeszcze i wróble nie ćwierkały, a o Słowianach jako takich jeszcze mniej. Wszystko to pierdoły potrzebne Polakom do ogłupiania Ślonzokow kiedyś tam puszczone w świat jako "niewinna bajka"zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Słowianie pojawili się na Śląsku w VII w.

   Wolf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 127 / 113

   @cirano uważa, że "w tamtym czasie [810 rok] o Polsce jeszcze i wróble nie ćwierkały, a o Słowianach jako takich jeszcze mniej".

   Prawdą jest pierwsza część wypowiedzi - o Polsce, natomiast błędna...rozwiń całość

   @cirano uważa, że "w tamtym czasie [810 rok] o Polsce jeszcze i wróble nie ćwierkały, a o Słowianach jako takich jeszcze mniej".

   Prawdą jest pierwsza część wypowiedzi - o Polsce, natomiast błędna druga część - o Słowianach. Ci ostatni pojawili się na Śląsku w VII wieku, a ich obecność w IX wieku potwierdza mnich niemiecki, tzw. Geograf Bawarski (Rudolf z Fuldy ?!). zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama