Musioł: I dalej w las, tym lepiej

  Musioł: I dalej w las, tym lepiej

  Rafał Musioł, Lwów

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Musioł: I dalej w las, tym lepiej
  Kibice i dziennikarze obecni we Lwowie w niedzielę, przeżyli szok. W ostatnim dniu ME w tym mieście wszystko wreszcie funkcjonowało tak, jak powinno od początku. W nocy przed meczem Dania Niemcy na przystankach pojawiły się tablice z rozkładami jazdy, drogowskazy wiodące na postoje specjalnych autobusów i w kierunku Areny Lwów, a tuż po zakończeniu spotkania autokary po raz pierwszy po-jawiły się pod samym stadionem rozwożąc fanów do centrum. Krótko mówiąc wszystko zaczęło funkcjonować tak, jak należy.
  Musioł: I dalej w las, tym lepiej
  I to pomimo widocznego już rozprężenia, w wyniku którego wyżej podpisany mógł wejść nawet na murawę, po której kilkadziesiąt minut wcześniej biegali być może przyszli zdobywcy Pucharu Henri Delaunaya.

  Po prostu Ukraina wciąż się uczy Euro, ale nauka na pewno nie idzie w las. Doświadczenia i krytyczne uwagi procentują niemal z godziny na godzinę. Usterki usuwane są na bieżąco, nawet, jeśli jest to już ostatnia chwila nie tylko w przenośni, ale i w rzeczywistości.


  - Ostatnie wrażenie jest tak samo ważne, jak pierwsze - tłumaczą gospodarze i w przypadku Lwowa żegnają imprezę z widocznym żalem.

  Euro uważnie przyglądali się Rosjanie. Dla nich ta impreza stanowiła swoisty zagraniczny poligon doświadczalny dla zbliżających się zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi. To wszystko, co dobrze funkcjonowało w miastach-gospodarzach polsko-ukraińskiego turnieju, ma zostać przeszczepione na śnieg.

  Wschód Europy od pewnego już czasu prowadzi sportową ofensywę, całkiem poważnie traktując te wydarzenia jako okazję do cywilizacyjnego skoku. Lwów żegnając Euro zapraszał już na Eurobasket 2015, którego będzie jednym z gospodarzy. I w tym przypadku piłkarskie doświadczenia zaprocentują, bo turniej zorganizuje ta sama grupa ludzi, która pracowała przy Euro 2012.

  WSZYSTKO O EURO 2012 NA DZIENNIKZACHODNI.PL W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama