Neon znów będzie reklamował Światowida w Katowicach [ZDJĘCIA...

  Neon znów będzie reklamował Światowida w Katowicach [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Neon znów będzie reklamował Światowida w Katowicach [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc/ adam pazera

  Po latach neon wróci na fasadę kamienicy, w której mieści się katowickie kino studyjne Światowid. Sześciometrowy napis "Światowid" i - nad nim oraz pod nim - dwa mniejsze "Kino" rozbłysną w środę przy ulicy 3 Maja 7.
  Ich odpalenie będzie można oglądać o godz. 22.15, zaraz potem dyrektor kina - Adam Pazera - zaprasza do sali kinowej na specjalnie na tę okazję zaplanowany pokaz duńskiego filmu "Nie ma tego złego". Bo, jak twierdzi Pazera, z neonem ze Światowida nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło... Kino na swoją świetlną reklamę czekało kilka lat. Poprzednia, z Marilyn Monroe, zniknęła przy okazji remontu elewacji budynku od strony 3 Maja.

  - Doszło do nieporozumienia. Robotnicy ściągnęli reklamę i nie wiadomo, co się z nią stało - wspomina dyrektor. Remont elewacji zlecał wówczas katowicki magistrat, który jest właścicielem budynku z numerem 7.
  W wyniku "nieporozumienia" na 3 Maja zniknęła jedyna wskazówka, jak trafić do niewielkiego kina, ukrytego w podwórku kamienicy. Fani Światowida jednak nie zawiedli i frekwencja przez lata, gdy neonu nie było, dopisywała. Teraz być może będzie jeszcze lepsza.

  A na pewno lepiej zaprezentuje się ulica 3 Maja, niegdyś słynąca z neonów - były tu m.in. neonowy kot w butach, reklamujący sklep obuwniczy, czy świetlny wózek dziecięcy. Światowid to drugie kino Instytucji Filmowej Silesia Film, które w ostatnim czasie doczekało się swojego neonu. W ubiegłym roku taki odpalono na fasadzie kina Kosmos.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama