Ważne
  Zabili bielszczanina, ciało poćwiartowali - sprawa mordu już...

  Zabili bielszczanina, ciało poćwiartowali - sprawa mordu już w sądzie

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zabili bielszczanina, ciało poćwiartowali - sprawa mordu już w sądzie

  ©ARC

  Nawet dożywocie grozi 56-latce i jej 31-letniemu wspólnikowi, którzy w 2003 zabili mieszkańca Bielska-Białej, by przejąć należące do niego grunty. Prokuratura Rejonowa skierowała właśnie do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia w tej sprawie.
  Zabili bielszczanina, ciało poćwiartowali - sprawa mordu już w sądzie

  ©ARC

  Śledztwo w sprawie zaginięcia bielszczanina zostało umorzone siedem lat temu, ale we wrześniu 2011 prokuratura ponownie wróciła do niego. Śledczy ustalili, że latem 2003 roku bielszczanin został zamordowany, a sprawcami są 56-letnia kobieta i jej 31-letni wspólnik.

  Teraz śledczy ujawnili, że pomysłodawcą zabójstwa była kobieta, która przez pewien czas mieszkała z bielszczaninem i chciała wyjść za niego za mąż. Gdy mężczyzna zdecydował się zakończyć znajomość z nią zaplanowała zabójstwo, a pomagał jej w tym 31-latek.

  Sprawcy podali mężczyźnie środki trujące, uderzyli go w głowę, a potem dusili. Jego ciało poćwiartowali i w workach wywieźli w nieustalone dotąd miejsce. Wiadomo, że zwłoki przewieźli fiatem ducato, które 31-latek ukradł w Sosnowcu
  Aktem oskarżenia objęty jest też 55-latek, który w porozumieniu z 56-latką podawał się za zamordowanego bielszczanina, by móc sprzedać należące do niego działki. W tym celu przedstawił w kancelarii notarialnej przerobiony dowód osobisty zamieniając zdjęcie ofiary na swoje i fałszując podpis. Kontrahent zorientował się jednak, że mężczyzna ma fałszywe papiery, dlatego wstrzymał się z zapłatą i zawiadomił policję.

  Jak informują śledczy jedynie 56-latka nie przyznała się do winy. Zrobił to za to 31-latek, który opisał szczegółowo przebieg zabójstwa.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama