Na dachu katowickiego dworca będzie świecił neon [ZDJĘCIA]

  Na dachu katowickiego dworca będzie świecił neon [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na dachu katowickiego dworca będzie świecił neon [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Hala katowickiego dworca powoli nabiera kształtów. Odsłonięte spod sieci rusztowań są już dwa odtworzone kielichy, między którymi pomieści się główne wejście do hali. A od poniedziałku u ich szczytu - na dachu hali - stoi napis "Katowice". Jeszcze w tym roku rozbłyśnie, ponieważ teraz napis to jedynie konstrukcja. Zawieszony zostanie na nim neon "Katowice". Identyczny jak ten, jaki zdobił halę, zanim ta została wyburzona na przełomie 2010 i 2011 roku. Sam świetlny napis zostanie zrekonstruowany, ale jego konstrukcja jest oryginalna.
  Na budowie katowickiego dworca dzieje się znacznie więcej. Rozpoczął się demontaż deskowania kolejnego kielicha (w sumie wszystkich będzie 16, cztery z nich będą tworzyły konstrukcję dworca). Dobiegły też końca prace konstrukcyjne i murowe w hali. Obecnie montowane są windy, ruchome schody i pochylnie. Trwają również prace posadzkarskie, tynkarskie, budowane są
  ścianki, sufity oraz trwa szklenie świetlików w hali.


  Oprócz dworca na placu Szewczyka powstaje także podziemny dworzec autobusowy oraz galeria handlowa. W galerii ruszyła budowa ostatniej kondygnacji, przeznaczonej w całości na 10-salowe Multikino.

  Przypomnijmy, że kompleks na pl. Szewczyka buduje PKP wspólnie z firmą Neinver Polska. Inwestycja ma pochłonąć około 1 mld zł. Inwestor jak dotąd nie informuje o nowym terminie ukończenia budowy hali dworca, która miała być gotowa w czerwcu tego roku, natomiast do końca roku mają powstać dworzec autobusowy i podziemna ul. Dworcowa. W 2013 roku zakończy się budowa galerii handlowej.

  Dziś też neon!

  Neon na budynku kina Światowid przy ul. 3 Maja dziś rozbłyśnie. O godzinie 22.15 "odpalony" zostanie neon umieszczony na fasadzie kamienicy z numerem 7. W budynku mieści się kino Światowid i właśnie do niego będzie zapraszała świetlna reklama. Ma świecić na pomarańczowo i granatowo. Będzie wysoki na 6 metrów. To napis "Światowid", pod nim i nad nim będą dwa mniejsze napisy "Kino".


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama