Ważne
  Industrial Street Night, czyli potrójne urodziny na ulicy...

  Industrial Street Night, czyli potrójne urodziny na ulicy Mariackiej

  Wioleta Niziołek/Echo Miasta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gwiazdą wieczoru będzie Kaliber 44 z towarzyszeniem orkiestry górniczej

  Gwiazdą wieczoru będzie Kaliber 44 z towarzyszeniem orkiestry górniczej ©Radosław Kaźmierczak

  Chcesz się dowiedzieć, co ważnego dzieje się w mieście - przyjdź na ulicę Mariacką - mówi socjolog Tomasz Nawrocki z Uniwersytetu Śląskiego. To jeden z wielu bywalców tej ulicy, która w ciągu dwóch lat z miejsca świecącego pustkami, stała się tętniącym życiem deptakiem. Spotkasz tu wykładowców i ich studentów, artystów, dziennikarzy i społeczników, urzędników, polityków i architektów. A oprócz nich rzeszę mieszkańców aglomeracji, bo już nie tylko Katowic, którzy przychodzą się zabawić, posłuchać koncertu, kupić obraz, czy choćby postać ze znajomymi na ulicy.
  Gwiazdą wieczoru będzie Kaliber 44 z towarzyszeniem orkiestry górniczej

  Gwiazdą wieczoru będzie Kaliber 44 z towarzyszeniem orkiestry górniczej ©Radosław Kaźmierczak

  W piątek, 22 czerwca, świętujemy 2. urodziny ul. Mariackiej, 3. urodziny Industriady - Święta Szlaku Zabytków Techniki oraz 7. urodziny Echa Miasta. Główny deptak Katowic zaanektuje kolor pomarańczowy - motyw rozpoznawczy Industriady, a przy okazji kolor Echa Miasta. Pomarańczowe pledy, pomarańczowe kubki, pomarańczowe lampiony na stolikach lokali... Nawet latarnie na ul. Mariackiej rozbłysną tej nocy pomarańczowym światłem.
  Pomarańczowy nieprzypadkowo jest kolorem Industriady. To symbol spontaniczności i optymistycznego nastawienia do życia. Sprzyja pogodnym myślom, zwiększa motywację do działania, wzmacnia poczucie własnej wartości Symbolizuje siłę, ogień, pobudzenie, przedsiębiorczość. Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Zgadzamy się z tym!

  Wystąpią wyłącznie artyści dużego kalibru. Najciekawiej zapowiada się uliczny koncert Kalibra 44 z sekcją dętą orkiestry górniczej, wspomagany przez Marikę i Gutka! Próżno będzie szukać sceny w zwyczajowym miejscu na środku ulicy Mariackiej. Muzycy zagrają bowiem na... balkonach okolicznych kamienic. Po koncercie, o godzinie 23.00, rusza after party w klubie Katofonia. Rozpocznie djZuku, później swój set zaprezentują kolejno djFeelX, Marika & The Girlz, Gutek oraz Abradab i Joka. Wieczór zakończy się w okolicach 3:44.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama