Ważne
  Katowice: w 3 miesiące drogówka zatrzymała ponad 170 praw...

  Katowice: w 3 miesiące drogówka zatrzymała ponad 170 praw jazdy

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice: w 3 miesiące drogówka zatrzymała ponad 170 praw jazdy
  W trzy miesiące w Katowicach z prawem jazdy pożegnało się ponad 170 osób. Aż 92 osoby za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, czyli np. przejazd na czerwonym świetle
  Katowice: w 3 miesiące drogówka zatrzymała ponad 170 praw jazdy
  Ponad 170 kierowców straciło prawo jazdy w niespełna trzy miesiące w Katowicach. Co ważne: nie ma w tej liczbie amatorów jazdy na podwójnym gazie, są za to kierowcy ukarani po 18 maja, czyli po wejściu w życie nowych przepisów dotyczących ruchu drogowego, które znacząco zaostrzyły sankcje za ich łamanie.

  Dla porównania. W całym ubiegłym roku w Katowicach wydano łącznie 6829 praw jazdy. Zatrzymanych zostało 347 dokumentów.
  - Ale w tej liczbie nie było jeszcze kierowców, którym zabrano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km na godz. w obszarze zabudowanym - zastrzega Janusz Panek, kierownik Biura Praw Jazdy w Urzędzie Miasta w Katowicach. Taką możliwość dały bowiem policjantom dopiero zmiany w przepisach obowiązujące od 18 maja. Od tego czasu drogówka nie próżnuje.

  - Spośród 170 kierowców, którzy stracili prawo jazdy, 72 osoby straciły je za przekroczenie prędkości o ponad 50 km na godz. w obszarze zabudowanym. W tej liczbie jest siedem kobiet - wymienia Sebastian Imiołczyk z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Jeden dokument zabrano za nadmierną liczbę przewożonych w aucie pasażerów. - 19 praw jazdy zabrano także sprawcom wypadków, zaś kolejne 92 za spowodowanie realnego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym - dodaje Imiołczyk. Jako realne niebezpieczeństwo policjanci zakwalifikują przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle czy wjechanie na przejście dla pieszych, gdy zebrą idą ludzie.

  Jednym z miejsc, gdzie prawo jazdy stracić jest naprawdę łatwo jest ulica Chorzowska. Tu od kilku miesięcy obowiązuje nowe ograniczenie prędkości do 60 km na godz., a wcześniej było do 80 km na godz. Kierowcy i tak je znacznie przekraczali. Teraz patrole drogówki, a przy Chorzowskiej widać je regularnie, zbierają żniwa jazdy na pamięć i złych nawyków kierowców.

  Do walki z piratami drogowymi policjanci mają od ubiegłego tygodnia nowe urządzenie - TruCAM - połączenie laserowego miernika prędkości z kamerą, które katowicka drogówka testuje jako pierwsza w województwie śląskim.
  - Już widać jego dużą zaletę, jaką jest rejestrowanie obrazu, na którym wskazany jest konkretny samochód, którego dotyczy pomiar prędkości - relacjonuja mundurowi.

  Jak dodają urządzenie jest szczególnie przydatne na drogach z kilkoma pasami ruchu w jednym kierunku. Jeśli testy zakończą się pomyślnie, urządzenie prawdopodobnie na stałe trafi do katowickiej policji.


  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Pożar gigantycznej hali w Zawierciu NOWE ZDJĘCIA I WIDEO
  *Deep Sound Music Festival 2015 w Ogrodzieńcu MEGAGALERIA ZDJĘCIOWA
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Co z tym prądem? IKEA, Galeria Katowicka, 3 Stawy oszczędzają na świetle, przemysł wyłącza oddziały
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tu od kilku miesięcy obowiązuje nowe ograniczenie prędkości do 60 km na godz., a wcześniej było do 8

   bobik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   znaczy że gdy się już kierowcy przyzwyczają do 60, będzie zmiana na 40?! Może policja zajęła by się innymi sprawami jak np.czasem świecenia tzw.żółtego? Na części skrzyżowań zmiany świateł...rozwiń całość

   znaczy że gdy się już kierowcy przyzwyczają do 60, będzie zmiana na 40?! Może policja zajęła by się innymi sprawami jak np.czasem świecenia tzw.żółtego? Na części skrzyżowań zmiany świateł następują tak szybko, że jadący z przepisową prędkością nie ma szans opuszczenia skrzyżowania i łapie się na czerwone. Nie każdy jeżdzi Ferrari czy Porsche. Poza tym, gdzie te czasy, gdy milicjant zatrzymywał i pouczał kierowcę że jeżeli się to powtórzy, będzie mandat? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIETYKALNI

   LUDER (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A ILE BYŁO NIETYKALNYCH WOLNO PUSZCZONYCH

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama