Musioł: Piwko i Wódko

  Musioł: Piwko i Wódko

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Musioł: Piwko i Wódko
  Im dłużej trwają mistrzostwa na Ukrainie, z tym większym dystansem podchodzą do nich sami gospodarze. Można nawet odnieść wrażenie, że zaczęli je traktować jak zło konieczne i czekają już aż się skończą. Podskórnie coraz częściej wyczuwa się rozczarowanie mniejszymi niż zakładano dochodami, irytację, że Polska, która zgarnęła lwią część tortu, za rzadko podkreśla wspólną ideę tej imprezy, oraz frustrację tekstami zagranicznych korespondentów wytykających wszystkie organizacyjne niedociągnięcia i rozpisujących się np. o oszustwach taksówkarzy nie znających pojęcia taksometru i kasy fiskalnej.
  Musioł: Piwko i Wódko
  Dorzucając do tego klapę sportową w wykonaniu zespołu Olega Błochina uzyskamy obraz, delikatnie mówiąc, mało zachwycający, tym bardziej, że Euro istnieje właściwie tylko w centrach miast. Poza nimi jest niewidoczne, zwłaszcza w porównaniu z widokami znanymi z Polski: tu kierowcy nie ozdabiają samochodów flagami, środki komunikacji nie są oblepione plakatami, a główna oferta dla kibiców dotyczy rozwiązań typu: zobacz mecz i kup tańsze piwo. O zniżkach do muzeów czy atrakcjach wykraczających poza Strefę Kibica można zapomnieć.

  WSZYSTKO O EURO 2012 NA DZIENNIKZACHODNI.PL W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM

  Z drugiej jednak strony sami fani solidnie pracują na swój wizerunek i sprawiają wrażenie, że mecz plus piwo absolutnie im wystarczą. Pewnie dlatego maskotki Slavek i Slavko zostały już nieformalnie przechrzczone na Piwko i Wódko (niektóre źródła twierdzą, że wymyślili to Polacy). Swoją drogą takie obłaskawienie tych nieudanych i wtórnych symboli w kraju, gdzie nawet w budce z hot-dogami można kupić kieliszek czegoś mocniejszego, a w lodówkach na każdym kroku obok wody i coli stoją baterie piwa, ma większy sens niż zrobienie z naszego Sławka nieznanego bliżej Slavka.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo