Ważne
  Industriada 2012: Zoboty kręcą się po miastach

  Industriada 2012: Zoboty kręcą się po miastach

  p.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  INDUSTRIADA 2012 zbliża się wielkimi krokami. 30 czerwca odbędą się warsztaty, zabawy z nauką, pokazy, gry, koncerty, multimedia i widowiska... A wszystko po to, aby zaprezentować ogromną wartość przemysłowego dziedzictwa województwa.
  Pomogą w tym Zoboty, które od poniedziałku krążą po Chorzowie, Częstochowie, Czeladzi, Gliwicach, Katowicach, Rybniku i Zabrzu.

  Na szlak najlepiej wkroczyć pod rękę z przewodnikiem, a nikt nie będzie lepszy w tej roli niż Zobot. Zoboty to zabytkowe roboty, które towarzyszą INDUSTRIADZIE od samego początku. Sympatyczne, wszędobylskie chochliki, którym nieobce są tajemnice Szlaku, chętnie dzielą się swoją wiedzą.
  Zazwyczaj odnaleźć je można na oficjalnej stronie INDUSTRIADY oraz na Facebooku, gdzie mają swoje profile. Jednak teraz pojawiły się w naszych miastach. Przed pięcioma braćmi: Parochwałem, Gasimirem, Buchmistrzem, Wiercisławem i Q-Felkiem stoi w tym roku nie lada zadanie. Poszukują bowiem zaginionego brata - Zobota Świcołka, dlatego będą kręcić się i wiercić w świecie rzeczywistym.

  Pierwsze spotkanie z ożywionymi maskotkami Szlaku odbyło się w Parku Śląskim 24 czerwca. Zoboty uczyły tam piłkarskich sztuczek technicznych. Od dziś spotkać je można w Gliwicach (25 czerwca), Częstochowie (26 czerwca), Rybniku (27 czerwca), Zabrzu (28 czerwca) i Chorzowie (29 czerwca). Warto także wypatrywać Zobota w czeladzkim M1 (28 czerwca) oraz Silesia City Center (29 czerwca).

  Oprócz chodzących Zobotów, w Częstochowie, Chorzowie, Zabrzu, Katowicach i Gliwicach można znaleźć Witryny światła. Każda ma inny charakter. Do instalacji zostały użyte świetlówki, energooszczędne ledy, żarówki w kolorze pomarańczowym oraz żarówki ksenonowe. Jedna z witryn to aż 12 m kabla, w wyjątkowym pomarańczowym kolorze, w kolejnej świeci industriadowy neon.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama