Rozkład jazdy pociągów: Wybierasz się nad morze? Sprawdź,...

Rozkład jazdy pociągów: Wybierasz się nad morze? Sprawdź, czy dojedziesz!

MIW

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Rozkład jazdy pociągów: Wybierasz się nad morze? Sprawdź, czy dojedziesz!

©pkpic.pl

Na czas wakacji PKP Intercity uruchamiają dodatkowe pociągi. W sumie, w skali całego kraju takich połączeń będzie 66. Na co mogą liczyć podróżni z naszego regionu? Sprawdziliśmy.
Rozkład jazdy pociągów: Wybierasz się nad morze? Sprawdź, czy dojedziesz!

©pkpic.pl

Wybierający się nad morze będą mieli do dyspozycji 9 dodatkowych pociągów: "Szanty" (z Bielska Białej do Kołobrzegu, kursować będzie od 30 czerwca do 1 września w dni robocze i soboty); "Bryza" (z Katowic do Kołobrzegu, kursować będzie codziennie od 29 czerwca do 31 sierpnia); "Doker" (z Katowic na Hel, kursować będzie codziennie od 30 czerwca do 1 września); "Gwarek" (z Katowic do Ustki, kursować będzie codziennie od 30 czerwca do 1 września); "Pirat" (z Bielska Białej do Kołobrzegu, kursować będzie codziennie od 29 czerwca do 1 września) oraz relacji Bielsko Biała - Szczecin/ Świnoujście (od 30 czerwca do 2 września codziennie); "Pogoria" (z Bielska Białej na Hel, kursować będzie codziennie od 29 czerwca do 31 sierpnia); "Szyper" (z Katowic do Świnoujścia, kursować będzie codziennie od 29 czerwca do 31 sierpnia) i "Wydmy" z Raciborza do Łeby (kursować będzie codziennie od 29 czerwca do 31 sierpnia)

Jeśli ktoś zamierza dotrzeć nad Bałtyk może skorzystać też z pociągu "Podhalanin" relacji Zakopane - Szczecin Gł. (zatrzymuje się w Bielsku Białej, Katowicach, Sosnowcu i Częstochowie), który kursować będzie od 30 czerwca do 2 września); "Przemyślanin" relacji Przemyśl Główny - Świnoujście (zatrzymuje się Katowicach i Gliwicach), który kursować będzie od 28 czerwca do 30 sierpnia

Zdecydowanie mniejszy wybór będą mieli turyści wybierający się w góry. Dla podróżnych z naszego regionu PKP Intercity uruchomiła jedynie express "Wisła" (z Warszawy Wschodniej do Wisły Głębce, kursować będzie w weekendy - oraz 15 sierpnia - od 30 czerwca do 2 września).


*Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
*Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo