Szymon z Będzina: Ani słowa o wizji lokalnej nad stawem w...

  Szymon z Będzina: Ani słowa o wizji lokalnej nad stawem w Cieszynie

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Badanie porównawcze dotyczyło tylko i wyłącznie profilu genetycznego potencjalnych rodziców i profilu genetycznego dziecka znalezionego w 2010 roku w stawie na terenie Cieszyna - powiedział w piątek Piotr Borgieł z Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. W ten sposób odniósł się do spekulacji dotyczących zbadania śladów, jakie miały zostać zabezpieczone na ubrankach małego Szymona z Będzina. Nadal nie wiadomo, jakie to ślady i do kogo należały.
  Piotr Borgieł z Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej

  Piotr Borgieł z Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej ©Łukasz Klimaniec

  Prokurator potwierdził w piątek, że wysokospecjalistyczne badania genetyczne jednoznacznie wykazały, że Beata Ch. i Jarosław R. z Będzina są rodzicami chłopczyka znalezionego w cieszyńskim stawie. Nie chciał jednak wypowiadać się sprawie wizji lokalnej z udziałem rodziców małego Szymona.

  - Prokurator, który prowadzi postępowanie prosi o chwilę cierpliwości - skomentował. - Trwają czynności śledztwa, na ten moment nie ujawniamy, w jakim kierunku śledztwo rozwija się - dodał.

  Odniósł się też do informacji, jakie w sprawie Szymka z Będzina przekazuje w mediach Prokurator Generalny Andrzej Seremet.
  - Pan prokurator przekazał informacje, które posiadał pośrednio z prokuratury w Bielsku-Białej. Te informacje są rzetelne i oparte na tych materiałach, które posiada prokuratura - powiedział.

  Wypełnij ankietę i wygraj nowego iPada

  Z nieoficjalnych informacji wynika, że prokuratura prowadzi dalsze przesłuchania w tej sprawie i bada kilka wątków. Do ustalenia pozostaje przede wszystkim okoliczności śmierci dziecka, kto wiedział o tragedii i tym samym, pomagał rodzicom ukrywać prawdę.

  Niezależnie od prowadzonego śledztwa mieszkańcy Cieszyna, gdzie pochowany jest chłopczyk myślą o uczczeniu jego pamięci. Jan Wizner, właściciel zakładu kamieniarskiego, który przed dwoma laty wykonał nagrobek dla chłopczyka zapewnia, że dokona na pomniku niezbędnych poprawek.

  - Na razie znamy jedynie imię chłopczyka, Kiedy dowiemy się, jak miał na nazwisko, kiedy się urodził i kiedy zmarł, dokonam niezbędnych zmian. Tablicę w kształcie serca trzeba będzie zeszlifować i nanieść na niej prawdziwe informacje - mówi kamieniarz.

  Współp. WIK


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama