Ważne
  Sroka: Euro 2012 - mamy powód do dumy

  Sroka: Euro 2012 - mamy powód do dumy

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sroka: Euro 2012 - mamy powód do dumy
  Piłkarskie święto jakim było Euro 2012 właśnie dobiegło końca. Mistrzostwa Europy w Polsce i i na Ukrainie prze-szły już do historii, a UEFA zewsząd zbiera gratulacje za wizjonerską decyzję jaką było powierzenie organizacji turnieju dwóm krajom Europy Środkowo-Wschodniej.
  Sroka: Euro 2012 - mamy powód do dumy
  Działacze Europejskiej Unii Piłkarskiej nagle zapomnieli o obawach jakie towarzyszyły im przez pięć lat dzielące przy-znanie nam tej imprezy od jej rozpoczęcia. Nawet Michel Platini zdawał się zapomnieć, że popierał kandydaturę Włochów, zamiast polsko-ukraińskiego przedsięwzięcia. Teraz wszyscy cieszą się, że otwarli dla wielkiego futbolu wscho-dnią część kontynentu i to ich śladem poszła później FIFA przyznając Rosji organizację mistrzostw świata w 2018 r.

  Wypełnij ankietę i wygraj nowego iPada

  Co zapamiętają nasi zagraniczni goście po zakończonym właśnie turnieju? Na pewno nie grę reprezentacji Polski, bo o niej nawet my chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Do historii przejdą jednak nasi kibice, ale nie ci, którzy za wszelką cenę chcieli bić się z Rosjanami 12 czerwca w Warszawie, ale ci, którzy tak wspaniale dopingowali najpierw biało-czerwonych, a później pozostałe w turnieju reprezentacje. Ciepłe przyjęcie przez gospodarzy turnieju podkreślali wszyscy grający i mieszkający w Polsce piłkarze.

  Zaskoczyliśmy zachodnie drużyny nie tylko okazywaną na każdym kroku serdecznością, ale także pięknymi stadionami. Te dwa elementy były ważniejsze niż niedokończone drogi czy wlokące się z powodu remontów torowisk pociągi. Polsko-ukraińskie Euro zakończyło się sukcesem, a my jako gospodarze imprezy możemy być z niej dumni. Zwłaszcza, że były to chyba ostatnie mistrzostwa zorganizowane przez dwa państwa. Za cztery lata ME od-będą się we Francji, a później UEFA chce przeprowadzić ko-lejny eksperyment i zorganizować Euro w kilku krajach.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama