Ważne
  Podwyżka pensji policjantów od 1 lipca 2012. Nie będzie...

  Podwyżka pensji policjantów od 1 lipca 2012. Nie będzie zmian w naliczaniu emerytur

  KGP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podwyżka pensji policjantów od 1 lipca 2012. Nie będzie zmian w naliczaniu emerytur
  Wypłata podwyżki dla policjantów w dniu 2 lipca 2012 r., nie będzie zmian w naliczaniu emerytur - poinformował Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński, w trakcie spotkania z członkami Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.
  Podwyżka pensji policjantów od 1 lipca 2012. Nie będzie zmian w naliczaniu emerytur
  W dniu 27 czerwca 2012 .r Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński, spotkał się z członkami Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. W trakcie spotkania odpowiadał na liczne pytania oraz odnosił się do wniosków i propozycji działaczy związkowych.

  Komendant Główny Policji jednoznacznie zdementował pojawiające się w środowisku policjantów nieprawdziwe informacje o rzekomych kolejnych pracach nad przygotowaniem nowego sposobu naliczania emerytur dla policjantów pozostających w służbie. Stanowczo zapewnił zebranych, że ani w Komendzie Głównej Policji, ani w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nikt nie pracuje nad zmianą obowiązującego systemu emerytalnego.

  Komendant Główny Policji krytycznie ocenił akcję związkową w województwie pomorskim polegającą na wysyłaniu listów do Prezesa Rady Ministrów, stwierdzając, że trudno oczekiwać od Premiera, Ministra i przełożonych, aby nieustannie dementowali wielokrotnie powielane plotki podważające dotychczasowe zapewnienia. Takie zachowanie jest, zdaniem Komendanta, mało odpowiedzialne, zwłaszcza kiedy tysiące policjantów pełni ciężką służbę w zabezpieczeniu Euro 2012, pracując na bardzo pozytywny wizerunek Policji. To duży kapitał, którego nie wolno nam roztrwonić nieprzemyślanymi działaniami.

  W związku z pytaniem o podwyżkę uposażeń Komendant Główny Policji poinformował, że jest już naliczona, po 300 złotych brutto na każdego policjanta z dniem 1 lipca 2012 r., i zostanie wypłacona w pierwszym dniu roboczym, czyli 2 lipca 2012 r. Nie ma żadnego zagrożenia, nie będzie żadnych opóźnień, są już pieniądze i będą płacone razem z uposażeniem za lipiec.


  *Euro 2012 w DZ: eksperci typują wyniki meczów, wywiady z gwiazdami, strefa kibica
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama