Śląskie: Wyłudzali kody doładowujące do komórek

  Śląskie: Wyłudzali kody doładowujące do komórek

  Michał Wagner

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością przeciwko mieniu zakończyli właśnie śledztwo prowadzone pod nadzorem tyskiej prokuratury. Sprawa dotyczyła dwóch oszustów, którzy wyłudzali od personelu licznych placówek handlowych kody doładowujące telefony komórkowe. Akt oskarżenia, który właśnie trafił do sądu w Tychach, zawiera aż 205 podobnych zarzutów...
  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach wpadli na trop oszustów, specjalizujących się w wyłudzaniu od pracowników różnych obiektów handlowych kodów doładowujących telefony komórkowe. Dwaj mieszkańcy Tychów w wieku 22 i 25 lat działali zawsze podobnie. Podając się za serwisantów, przysłanych do naprawy terminali doładowujących "komórki" w systemie Prepaid, prosili personel o wydrukowanie kuponów i podanie im znajdującej się na nich sekwencji 14 cyfr.


  Tak zdobyte kody mężczyźni, po zaniżonych cenach nominalnych, sprzedawali na internetowych portalach aukcyjnych. Śledczy ustalili, że oszuści działali od 2009 do 2010 roku głównie na terenie Tychów oraz Bielska - Białej, oszukując w tym czasie ponad 200 przedsiębiorców na prawie 100.000 zł. Za to w więzieniu mogą spędzić teraz nawet 8 lat.


  *Burze szaleją nad Śląskiem. Idą kolejne. Zobacz zdjęcia
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama