Ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy w JSW

  Ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy w JSW

  JSW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy w JSW

  ©arc.

  Jastrzębska Spółka Węglowa przyjęła do pracy w pierwszej połowie tego roku 511 osób. Z tej grupy aż 404 osoby są zatrudnione pod ziemią, a pozostałe to pracownicy różnych działów Spółki na powierzchni. Nowo przyjęte osoby to w większości absolwenci szkół górniczych, dla których JSW jest pierwszym pracodawcą.
  Ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy w JSW

  ©arc.

  Jastrzębska Spółka Węglowa jest największym pracodawcą w regionie. Załoga JSW liczy 22 765 osób, z czego 18 102 osoby pracuje pod ziemią. Dodatkowo Spółka współpracuje z licznymi kooperantami i dostawcami, zajmujących się obsługą górnictwa, zapewniając stabilne zatrudnienie około 100 tysiącom osób, głównie w regionie rybnicko-jastrzębskim.

  - Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie pracą w naszej Spółce.
  Dla wszystkich nowo przyjmowanych osób JSW jest niezwykle atrakcyjnym pracodawcą. Dajemy nie tylko gwarancję rozwoju zawodowego, ale także niezwykle poczucie bezpieczeństwa socjalnego oraz najwyższe w branży wynagrodzenie - mówi Roman Getler, Dyrektor Biura Zatrudnienia, Płac i Polityki Społecznej JSW. - Dla nas niezmiennie najcenniejsi są pracownicy, dlatego systematycznie inwestujemy w rozwój ich kompetencji i indywidualnych ścieżek kariery zawodowej. Widzimy, że coraz silniejsza jest identyfikacja pracowników z firmą, przez co lepiej rozumieją cele Spółki i chętniej angażują się w realizację strategii.

  Nowe miejsca pracy w JSW są szczególnie istotne w kontekście rosnącego w województwie śląskim bezrobocia. Z najnowszych danych GUS wynika, że w ciągu sześciu miesięcy od listopada 2011 roku bezrobocie wzrosło o 0,8 pkt proc. i wyniosło i na koniec kwietnia 2012 roku 10,7%. To oznacza, że w samym województwie śląskim bez pracy pozostaje ponad 200 tys. osób. Jednocześnie jedno miejsce pracy w kopalni generuje aż trzy do czterech miejsc pracy w branżach obsługujących górnictwo.

  Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej zarabiają najlepiej w branży. Średnie wynagrodzenie w JSW w okresie od stycznia do kwietnia 2012 roku wyniosło 7 187 zł brutto i było niemal dwukrotnie wyższe niż przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. Oprócz dodatkowych premii motywacyjnych i zadaniowych, wszyscy pracownicy otrzymali nagrodę z zysku w łącznej wysokości 130 mln zł to niemalże równowartość miesięcznej pensji brutto) oraz prawo do dywidendy z zysku za 2011 rok z tytułu nieodpłatnie nabytych akcji.

  W 2012 roku fundusz płac wzrośnie w JSW o wartość inflacji. Od 2000 roku pensje w JSW wzrosły łącznie o ponad 125%, a w samym 2011 roku - o 10,7%, przy inflacji na poziomie 4,3%.


  *Burze szaleją nad Śląskiem. Idą kolejne. Zobacz zdjęcia
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co mnie obchodzą miejsca, których już nie ma!!

   ślązak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 39

   a ty dziennikarzyno sprawdź aktualne dane o bezrobociu w województwie i w regionie (jakim regionie??)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama