Rusza filmowy maraton nad Olzą

  Rusza filmowy maraton nad Olzą

  WIK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W środę startują nad Olzą "Wakacyjne Kadry w Kręgach Sztuki". Przez pięć festiwalowych dni publiczność obejrzy kilkadziesiąt filmów ułożonych w 15 cyklach tematycznych. Projekcjom towarzyszyć będzie Europejski Festiwal Szkół Artystycznych i Twórczości "Kręgi Sztuki".
  Cieszyński przegląd jak zwykle zaprezentuje wszystkie odcienie kinematografii: fabułę, dokument, animację, krótki i długi metraż, klasykę i najświeższe produkcje. Projekcje będą się odbywać na pięciu ekranach, między innymi na rynku podczas wieczornych pokazów plenerowych.

  - W programie każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba tylko umiejętnie rozłożyć siły pomiędzy wybrane seanse - żartuje Wojciech Majewski, dyrektor festiwalu.


  Z kolei Patrycja Łyżbicka, dyrektor festiwalowego biura, przekonuje, że przegląd staje się powoli rozpoznawalny, a Cieszyn na początku lipca jest ważnym punktem na kulturalnej kraju. - Świadczy o tym nie tylko fakt, że sale kinowe zostały już w całości zarezerwowane, a nam została tylko pula biletów do rozdania przed seansami, ale także to, że zgłaszają się do nas wolontariusze z całego Śląska, a nawet Warszawy - stwierdza Łyżbicka. Dodaje, że jutro o godz. 17.30 spotka się z widzami Rafael Lewandowski, reżyser i producent filmu "Kret". W piątek o godz. 17.30 odbędzie się specjalny pokaz filmu "Zabić bobra" Jana. J. Kolskiego, a w sobotę o godz. 21 w teatrze Mickiewicza rozpocznie się koncert "Kapeli ze wsi Warszawa". Cieszynianie obejrzą też zrealizowany nad Olzą film "Wszystkie kobiety Mateusza". Jego przedpremierowy pokaz nastąpi w niedzielę o godz. 17.30.


  *Burze szaleją nad Śląskiem. Idą kolejne. Zobacz zdjęcia
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama