Zabrze: Ludzie ukradną wszystko. Nawet szyny kolejowe

  Zabrze: Ludzie ukradną wszystko. Nawet szyny kolejowe

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Zabrzu przy ul. Krakowskiej patrol drogówki zatrzymał do rutynowego sprawdzenia samochód marki Lublin. W trakcie przeprowadzanej kontroli okazało się, że w części towarowej pojazdu znajdują się szyny kolejowe. Świeże ślady wskazywały, że jeszcze niedawno leżały one na torowisku...
  Mężczyźni, którzy przewozili podejrzany ładunek tłumaczyli, że transportują złom z jednej złomnicy na drugą. Kiedy jednak policjanci dokładnie sprawdzili szyny, okazały się one jeszcze ciepłe i posiadały ślady świeżego cięcia. Mężczyzn, wraz z ładunkiem, "zaproszono" do komisariatu V.

  Podczas przesłuchania zatrzymani zabrzanie w wieku 29, 30 i 37 lat przyznali się, że szyny ukradli z szlaku kolejowego w Zabrzu przy ul.
  Pod Borem. W trakcie kolejnych przesłuchań sprawcy przedstawili swój sposób działania. Po wykonaniu "roboty", skradzione szyny były przewożone na jedną ze złomnic na terenie Bytomia. Właściciel punktu. poinformowany telefonicznie o tym, że jedzie do niego towar, podstawiał kolejny samochód, na który były przeładowywane szyny. Kradziony złom, z pominięciem złomnicy, trafiał bezpośrednio do huty.

  Zatrzymany 39-letni mężczyzna odpowie za paserstwo. Kolejnym efektem działań podjętych przez policjantów z komisariatu V, było zatrzymanie 26-letniego mieszkańca Zabrza, który współdziałał z pozostałą trójką. Udowodniono im już kolejną kradzież torów kolejowych, której dopuścili się w czerwcu tego roku na ulicy Handlowej w Zabrzu. Straty powstałe w wyniku tych kradzieży zostały wstępnie oszacowane na około 60.000 zł. Teraz śledczy ustalają, jakie jeszcze przestępstwa mogą mieć na swoim koncie zatrzymani i kto z nimi współdziałał.


  *Burze szaleją nad Śląskiem. Idą kolejne. Zobacz zdjęcia
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama