Ważne
  Związkowcy JSW pojechali do Warszawy, ale strajk i tak...

  Związkowcy JSW pojechali do Warszawy, ale strajk i tak będzie

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Związkowcy z JSW pojechali dziś do Warszawy, żeby tam spotkać się z prezydium Rady Nadzorczej spółki i przedstawić dokumenty potwierdzające łamanie prawa pracy przez zarząd JSW. Nieprawidłowości zostały nawet potwierdzone przez Państwową Inspekcję Pracy.
  - Podczas spotkania strona społeczna przedstawiła szczegółową informacje dotyczącą sytuacji społecznej w JSW. Przedstawiliśmy prezydium pełną dokumentację dotyczącą nie przestrzegania prawa pracy przez Zarząd JSW S.A., a w szczególności zawierania umów z pracownikami nowoprzyjętymi niezgodnie z porozumieniem zbiorowym zawartym w dniu 5 maja 2011 roku. Porozumienie to zostało uzgodnione i podpisane rok temu, w przededniu prywatyzacji JSW S.A.
  z Zarządem JSW S.A. w obecności przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Skarbu - informuje Piotr Szereda, rzecznik Międzyzakładowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego JSW. - Przedstawiciliśmy też dokument potwierdzający wystąpienie Państwowej Inspekcji Pracy dotyczące usunięcia uchybień oraz wykroczeń zastosowanych wobec pracowników zakładów JSW S.A. przez pracodawcę. Przy okazji, przedstawiciele pracowników przedstawili Prezydium Rady Nadzorczej argumenty potwierdzające słuszność prowadzenia sporu zbiorowego dotyczącego wzrostu wynagrodzeń - dodaje Szereda.

  Spotkanie nie zakończyło jednak sporu. strajk w JSW odbędzie się w najbliższy piątek, 6 lipca we wszystkich kopalniach JSW.
  W tym dniu spółka będzie świętować pierwszą rocznicę od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych. - Celowo postanowiliśmy strajkować w tym dniu, bo choć spółka dobrze prosperuje na giełdzie pod względem ekonomicznym, to jednak nie dba o swoich pracowników - kwituje Piotr Szereda .

  Przypomnijmy, górnicy żądają 7-procentowych podwyżek płac i zmian w nowych umowach dla nowych pracowników JSW.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama