Święto Policji 2012 w Katowicach [ZDJECIA]

  Święto Policji 2012 w Katowicach [ZDJECIA]

  Śląska policja

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Święto Policji 2012 w Katowicach [ZDJECIA]
  1/20
  przejdź do galerii

  ©Śląska Policja

  Tegoroczne obchody święta Policji zorganizowali wspólnie policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach, Oddziału Prewencji i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego. Oprócz funkcjonariuszy uczestniczyli w nich przedstawiciele władz Katowic, środowisk akademickich, prokuratury i innych służb mundurowych. Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie policjantom przez Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora Dariusza Działo aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe.
  Z okazji Święta Policji gratulacje, nominacje oraz awanse otrzymali policjanci z Katowic. Na spotkaniu życzenia pomyślności oraz dalszych sukcesów w życiu zawodowym złożyli: Prezydent Miasta Katowic Piotr Uszok oraz profesor Jadwiga Stawnicka z Uniwersytetu Śląskiego.

  Podczas uroczystości specjalną nagrodę od Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji otrzymali policjanci z oddziału prewencji, którzy na ulicy Grundmana w Katowicach uratowali życie 67-letniemu mężczyźnie.
  Ponadto za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Prezydent Katowic uhonorował najlepszych policjantów listami gratulacyjnymi i nagrodami. Nie zapomnieliśmy o tych, którzy na zawsze odeszli z naszych szeregów. Jednym z nich był śp. podkomisarz Tadeusz Bartosik, który do końca wypełnił słowa roty złożonego ślubowania: "Ślubuję strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia". CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!.

  Policja to instytucja,w której nie tylko pracują osoby, noszące mundur.To także miejsce, gdzie zatrudnienieni są pracownicy cywilni, którzy wykonują ważne i odpowiedzialne zadania. Oni również zostali uhonorowani nagrodami.

  Uroczyste obchody katowickiego Święta Policji zakończyła defilada.


  *Burze szaleją nad Śląskiem. Idą kolejne. Zobacz zdjęcia
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   blacha

   glina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 103 / 96

   Co to ZOMO?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama