Rybnicki targ będzie przeniesiony? Mobilny targ przy...

  Rybnicki targ będzie przeniesiony? Mobilny targ przy bazylice

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ludzie przychodzą na targ z przyzwyczajenia. W nowe miejsce nie dojdą - mówi Józef Ternka

  Ludzie przychodzą na targ z przyzwyczajenia. W nowe miejsce nie dojdą - mówi Józef Ternka ©Barbara Kubica

  Nawet 10 milionów złotych, zamiast zapowiadanych 6, może kosztować modernizacja miejskiego targowiska w Rybniku przy ulicy Hallera. A to tylko wstępne wyliczenia! Urzędnicy rozważają więc rezygnację z tej flagowej dla miasta inwestycji.
  Ludzie przychodzą na targ z przyzwyczajenia. W nowe miejsce nie dojdą - mówi Józef Ternka

  Ludzie przychodzą na targ z przyzwyczajenia. W nowe miejsce nie dojdą - mówi Józef Ternka ©Barbara Kubica

  - Zaczyna ona przerastać możliwości finansowe miasta, a mamy jeszcze sporo innych rzeczy do zrobienia. Musimy wybudować między innymi dwie sale gimnastyczne przy szkołach - mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika.

  Nie oznacza to jednak, że stare targowisko, które bynajmniej wizytówką Rybnika nie jest, a wręcz przeciwnie - odstrasza swoim wyglądem, zniknie. W głowach włodarzy naszego miasta narodził się pomysł, by przenieść je na plac mieszczący się u stóp bazyliki św. Antoniego.

  To pozwoli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: rozwiązać problem brzydkiego targowiska i ożywić dawny deptak w Rybniku, czyli ciąg ulic Sobieskiego i Powstańców.

  - Skłaniam się ku opcji stworzenia w naszym mieście tak zwanego mobilnego targowiska, czyli na kilka godzin ustawiamy stragany, sprzedajemy i potem się zwijamy - mówi Adam Fudali. - Przy okazji rewitalizacji ulic Sobieskiego i Powstańców, chcemy także odnowić i zagospodarować plac Jana Pawła II u stóp bazyliki. To właśnie na tym placu swoje stragany mogliby rozkładać na kilka godzin kupcy. To pozwoliłoby przesunąć ciąg pieszy, który dziś tworzy się między galeriami w stronę dawnego deptaku - dodaje.

  Aby to było możliwe, cały plac Jana Pawła II musi zostać wyłączony z ruchu samochodów. Miałyby tam stanąć już nie brzydkie, sklejone naprędce z kartonów i blach stragany, ale eleganckie, przenośne budki albo samochody. Po tym, jak handlujący zwinęliby w godzinach południowych swój biznes, plac przed bazyliką miałby się stać miejscem spotkań młodzieży.

  Co na to kupcy? Czytaj więcej na rybnik.naszemiasto.pl


  *Burze szaleją nad Śląskiem. Idą kolejne. Zobacz zdjęcia
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Deptak

   mieszkaniec Rybnika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 29

   I TO JEST BARDZO DOBRY POMYSŁ !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żorska

   Fryderyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 83

   A dlaczego droga redakcjo w wydaniu internetowym brak jest informacji o zwiększeniu kosztu budowy wiaduktu na Żorskiej o 3 mln zł?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obowiązkowe badania

   Wilhelm Blitz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 78

   Pan Adam Fudali i inni "pomysłodawcy" przeniesienia targowiska nie wiedzą jakie mają szczęście, że przy ul. Gliwickiej 33 w Rybniku istnieje odpowiedni szpital, gdzie w trosce o ich zdrowie...rozwiń całość

   Pan Adam Fudali i inni "pomysłodawcy" przeniesienia targowiska nie wiedzą jakie mają szczęście, że przy ul. Gliwickiej 33 w Rybniku istnieje odpowiedni szpital, gdzie w trosce o ich zdrowie proponuję im natychmiast dać się przebadać, bo zachodzi przypuszczenie, że jest to konieczne. Ciekawe, że jego dawni koledzy- sklepikarze wykazują w kwestii targowiska więcej rozsądku niż on sam. Bardzo źle się stało, że Pan Adam Fudali został prezydentem Rybnika, a nie sprzedaje butów i nie tnie szkła jak przed laty. Mam doskonały, podobny do naszych urzędników municypalnych pomysł na podreperowanie kasy miejskiej - trzeba sprzedać teren przy Chrobrego 2 a miasto przyłączyć do Jejkowic tam też mają urząd.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama