Katowice: Niszczył szlaban przy Superjednostce, bo nie mógł...

  Katowice: Niszczył szlaban przy Superjednostce, bo nie mógł przejechać

  MANO, KMP KATOWICE

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci zatrzymali 34- latka, który od czerwca do lipca tego roku kilkakrotnie niszczył szlaban przy wjeździe do garaży w Superjednostce w Katowicach.
  Mężczyzna został rozpoznany i zatrzymany dzięki nagraniu z monitoringu. Jak wyjaśnił, niszczył szlaban, bo zagradzał mu drogę do wynajmowanego garażu. A nie mógł dostać się na ten teren inaczej, bo z powodu zaległości finansowych cofnięto mu elektroniczną przepustkę umożliwiającą wjazd.

  Pierwsze zgłoszenie z Superjednostki o zniszczeniu szlabanu należącego do wspólnoty mieszkańców otrzymali policjanci w połowie czerwca. Sprawca uszkodził ramiona szlabanu. Konsekwencją było zepsucie się mechanizmu podnoszącego
  i zamykającego szlaban. Kwota poniesionych strat oszacowana została na ponad 1500 złotych. W następnych dniach wpływały kolejne zgłoszenia.

  Sprawca czuł się bezkarny aż do minionej soboty, kiedy to operacyjni ustalili, że wandalem jest mieszkający w budynku 34-letni mężczyzna. Dostał aż siedem zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Straty wyceniono na około 11 tys. złotych. Mężczyzna został objęty dozorem policji i musi zapłacić 2 tysiące złotych poręczenia majątkowego.  *Burze szaleją nad Śląskiem. Idą kolejne. Zobacz zdjęcia
  *Nowy podział Śląska: koniec woj. opolskiego i śląskiego, wspólne górnośląskie
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama