Z Katowic na szósty szczyt świata

  Z Katowic na szósty szczyt świata

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Artur Małek i Mateusz Grobel

  Artur Małek i Mateusz Grobel ©Renata Niezabecka

  Kolejna grupa śląskich wspinaczy jedzie w Himalaje. Tym razem z najwyższymi górami świata chce się zmierzyć dwójka alpinistów z Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. W sierpniu ruszają na Cho Oyu - szóstą górę naszego globu (8201 m. n.p.m.). Obaj zostali zakwalifikowani do programu Polski Himalaizm Zimowy.
  Artur Małek i Mateusz Grobel

  Artur Małek i Mateusz Grobel ©Renata Niezabecka

  Koordynowany przez Artura Hajzera i Krzysztofa Wielickiego - nestorów polskiego alpinizmu - projekt ma na celu dokończenie przez Polaków zimowego podboju Himalajów (do zdobycia o tej porze roku pozostały jeszcze 3 ośmiotysięczniki, m.in. owiany złą sławą K2).

  Artur Małek i Mateusz Grobel są partnerami od liny. Mają na swym koncie liczne przejścia w Tatrach, a także wejścia na sześciotysięczniki. Letnia wyprawa na Cho Oyu ma dla nich charakter przygotowawczy - chcą w ten sposób sprawdzić się na wysokości 8000 metrów. Kierownikiem ekspedycji jest Artur Hajzer.

  Podczas gdy obaj katowiccy wspinacze kończą przygotowania przed wyprawą na Cho Oyu, ich kolega "po fachu" tyszanin Adam Bielecki wspólnie z Marcinem Kaczkanem atakują K2 w paśmie Karakorum. Na razie udało im się dotrzeć na wysokość 6530m. n.p.m. gdzie założyli obóz II.  *Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
  *Tour de Pologne - wyścig kolarski ZOBACZ TRASĘ, ZDJĘCIA, WIDEO, ZAWODNIKÓW
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama