Ważne
  Święto Policji: Dzisiaj wojewódzkie obchody w Raciborzu...

  Święto Policji: Dzisiaj wojewódzkie obchody w Raciborzu [PROGRAM]

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Święto Policji: Dzisiaj wojewódzkie obchody w Raciborzu [PROGRAM]
  1/2
  przejdź do galerii
  Śląski Komendant Wojewódzki Policji, Komendant Szkoły Policji w Katowicach i Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu zapraszają na wojewódzkie obchody Święta Policji, które odbędą się 15 lipca 2012 r. w Raciborzu.
  Uroczystości rozpoczną się o 10.30 mszą, po której nastąpi przejście ulicami miasta do Zamku Piastowskiego. Tam dojdzie m.in. do przekazania sztandaru raciborskiej komendzie, jak również wręczone zostaną odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości będzie uczestniczyć wielu znamienitych gości. Swój udział zapowiedzieli Minister Spraw Wewnętrznych, Komendant Główny Policji, Śląski Komendant Wojewódzki Policji oraz władze województwa, powiatu i gminy.

  Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na terenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu o 15.30 rozpocznie się festyn policyjny. Będzie wiele atrakcji zarówno dla dzieci oraz młodzieży jak i dla dorosłych. Na drodze dojazdowej do OSIR w Raciborzu usytuowane będą stanowiska tematyczne, przygotowane przez Szkołę Policji w Katowicach, katowicki Oddział Prewencji i Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Katowicach. Nie zabraknie również policjantów drogówki, oraz funkcjonariuszy raciborskich jednostek Straży Granicznej i Straży Pożarnej.

  Zaprezentowany zostanie sprzęt będący w dyspozycji tych służb, czyli radiowozy, urządzenia do badania trzeźwości, do daktyloskopowania i zabezpieczania śladów. Będzie możliwość sprawdzenia ilości posiadanych punktów karnych. W rejonie lodowiska miejskiego OSIR funkcjonować będzie Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z zasadami kierowania rowerem i motorowerem. Policjanci drogówki przeprowadzą podczas festynu egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Wymogiem przystąpienia do egzaminu będzie pisemna zgoda rodziców oraz - w przypadku egzaminu na kartę motorowerową - dysponowanie motorowerem.

  W rejonie lodowiska miejskiego odbędzie się pokaz technik samoobrony przygotowany przez Szkołę Policji w Katowicach. Na pokaz zapraszamy dwukrotnie w godzinach: 16.30 - 17.00 i 17.30-18.00.

  Uczestniczący w obchodach Święta Policji będą mieli ponadto możliwość zarejestrowania się jako dawcy szpiku kostnego na stanowisku Fundacji DKMS Polska.


  *Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
  *Tour de Pologne - wyścig kolarski ZOBACZ TRASĘ, ZDJĘCIA, WIDEO, ZAWODNIKÓW
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama