Musioł: Kupić, sprzedać, wyrzucić. Czarna karta w historii...

  Musioł: Kupić, sprzedać, wyrzucić. Czarna karta w historii piłki

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Musioł: Kupić, sprzedać, wyrzucić. Czarna karta w historii piłki

  ©arc.

  "Ekstraklasę sprzedam, bo nie zdobyłem mistrzostwa Polski. Józef Wojciechowski". "Ekstraklasę kupię, bo nie potrafiłem do niej awansować w sposób sportowy. Ireneusz Król".
  Musioł: Kupić, sprzedać, wyrzucić. Czarna karta w historii piłki

  ©arc.

  W taki sposób doszło do transakcji, która budzi niesmak. Tym większy, że jej ofiarą padły kluby o wielkich tradycjach. Z jednej strony Polonia Warszawa, z drugiej GKS Katowice. Ta pierwsza od dawna była już jednak tylko zabawką multimilionera, który dzięki pieniądzom najpierw kupił jej ekstraklasę, a teraz porzucił jak zepsutą lalkę, w dodatku ze zszarganą reputacją. Król też nie miał skrupułów.

  GieKSa pod jego panowaniem pogrążała się w długach, targały nią wojny pomiędzy udziałowcami, kibice uznali Centrozap za okupanta, a gdy klub uderzał w dno raz po raz ratowało go miasto, z publicznych pieniędzy oczywiście. Okazało się jednak, że była to jedynie przygrywka do tego, co nastąpiło w nocy z poniedziałku na wtorek.

  Król okazał się godnym partnerem dla Wojciechowskiego. Pieniądze, na które od wielu miesięcy czekają byli i obecni pracownicy klubu, trafiły do portfela warszawskiego developera. Bez sentymentów, zasłaniając się sportowym interesem, szef Ideonu postawił pod znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie historycznej GieKSy. Oszukał jej boiskowych rywali, którzy w minionym sezonie walczyli o każdy punkt, by osiągnąć swój sportowy cel. Nie zachował się fair wobec zawodników, którzy licząc na pierwszoligowy angaż bez ubezpieczenia ryzykowali swoje zdrowie w czasie treningów i sparingów. I odegrał się na kibicach, z którymi i tak było mu nie po drodze.

  Wojciechowski pompował w klub miliony, psując przy okazji piłkarski rynek. Król swoje pieniądze wydawał oszczędnie, zrzucając ciężar na miasto. A jednak obaj spotkali się przy jednym stole, by zapisać czarną kartę w historii polskiej piłki.


  *Marsz Autonomii 2012 ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama