Policjanci, ratownicy, strażacy i strażnicy miejscy będą...

  Policjanci, ratownicy, strażacy i strażnicy miejscy będą ćwiczyć w Dąbrowie

  Dominik Marzec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Autobus przewożący dzieci uderzył w cysternę. Są zabici i ranni, na jezdnię wyciekły chemikalia. Na miejscu pracują policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i strażnicy miejscy. Kierowca samochodu osobowego, widząc wypadek, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pas zieleni i uderzył w latarnię... To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które rozpoczną się 19 lipca o godz. 10.00. Mają one na celu doskonalenie zasad współdziałania służb i koordynację działań w przypadku poważnych zdarzeń.
  Ćwiczenia odbędą się na ul. Piłsudskiego, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 18. Zadaniem służb ratunkowych będzie sprawne udzielenie pomocy poszkodowanym - pozorantom (dzieciom i opiekunom jadącym autobusem oraz kierowcom), zabezpieczenie miejsca wypadku, zutylizowanie wyciekłych substancji i zorganizowanie objazdów. Uczestnicy zajmą się również zapewnieniem pomocy psychologicznej dla poszkodowanych, a także przekazywaniem informacji o tym zdarzeniu.


  Ze względu na ćwiczenia, w godz. od 8.00 do 13.00, wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Kasprzaka i Wiśniową do skrzyżowania z ul. Gwardii Ludowej i Parkowej.


  *Marsz Autonomii 2012 ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama