Ważne
  Wypadki drogowe: W czwartki i piątki jest ich najwięcej...

  Wypadki drogowe: W czwartki i piątki jest ich najwięcej [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Skrzyżowanie Armii Krajowej i Kościuszki: tu dochodzi do zderzeń bocznych
  1/8
  przejdź do galerii

  Skrzyżowanie Armii Krajowej i Kościuszki: tu dochodzi do zderzeń bocznych
  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  W ciągu ostatnich czterech lat na katowickich drogach zginęły 92 osoby. Najniebezpieczniejsze są ulice w centrum, ale też Panewnicka, Chorzowska, Misjonarzy Oblatów, Kościuszki. Tylko w ostatnim roku w stolicy województwa doszło do 305 wypadków, sprawcami 6 proc. tych zdarzeń byli nietrzeźwi, kto spowodował pozostałe?
  W czwartek i piątek dla własnego bezpieczeństwa trzymajcie się z dala od dróg. Z analizy wypadków, do których doszło w mieście na przestrzeni ostatnich czterech lat wynika, że końcówka tygodnia jest pod tym względem najbardziej tragiczna.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Serwis motoryzacyjny Dziennika Zachodniego
  Omiń korki i wypadki w mieście ZOBACZ


  W ubiegłym roku najczęściej do wypadków dochodziło właśnie w czwartki. W sumie we wszystkie dni tygodnia było ich 305, rannych zostało 400 osób, w tym 112 pieszych i 157 kierowców. Dwanaście osób straciło życie, w tym sześciu pieszych, czterech kierowców i dwóch pasażerów. Najniebezpieczniejsze dla pieszych są ulica Panewnicka - na osiem wypadków, sześć było z udziałem pieszych - oraz al. Korfantego - na 12 wypadków, pięć z udziałem pieszych. Ale to nie jedyne ciągi komunikacyjne, które najlepiej omijać szerokim łukiem.

  Najczęściej do wypadków drogowych w ubiegłym roku dochodziło w Katowicach na ul. Kościuszki (zarówno odcinek miejski jak i DK81 - 16), autostradzie A4 (13, w tym dwa z udziałem pieszych!), Mikołowskiej (11), DK79 (10) i samej Chorzowskiej (9), Gliwickiej (8), po trzy wypadki były na ulicach Katowickiej i 1 Maja. Niebezpieczne są także ulice Misjonarzy Oblatów, Sokolska, Bytko-wska, Warszawska, Dębowa, Owsiana i Mickiewicza.

  Prawie 17 proc. wszystkich ubiegłorocznych wypadków zdarzyło się w czwartki, a najmniej w niedziele, bo 8,6 proc. Najwięcej było ich między godzinami 13 a 19 - aż 140. Najczęstszy rodzaj wypadku to najechanie na pieszego. Winni wszystkich wypadków byli w 253 przypadkach kierujący, w 37 - piesi. Co ciekawe, wśród sprawców tylko 6,22 proc. było pod wpływem alkoholu.


  *Marsz Autonomii 2012 ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama