Zabrze: Skradziony harcerski krzyż CZUWAJ odzyskany!

  Zabrze: Skradziony harcerski krzyż CZUWAJ odzyskany!

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrzańscy policjanci odzyskali skradziony przed kilkoma tygodniami pamiątkowy krzyż harcerski z napisem "Czuwaj". Sprawca kradzieży od kilku godzin przebywa w policyjnym areszcie, do którego trafił dzięki poświęceniu i zaangażowaniu w sprawę funkcjonariuszy z Komisariatu III Policji.
  Odzyskanie pamiątkowego krzyża to z całą pewnością bardzo dobra wiadomość dla zabrzańskich harcerzy ale i powód do chwały dla mundurowych. Symbol harcerzy został skradziony w nocy z 9 na 10 czerwca z wyremontowanego Domu Harcerza przy ulicy Wolności 350a.

  Symbol był prezentem od Prezydenta Miasta Zabrza Małgorzaty Mańki - Szulik. Od początku uzyskania informacji o kradzieży krzyża, zabrzańscy policjanci prowadzili intensywne czynności zmierzające do odzyskania skradzionego symbolu.

  Postępowanie prowadzili mundurowi z Komisariatu III Policji. Ich zaangażowanie przyniosło sukces wczoraj w godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze w przydomowym ogródku w dzielnicy Zaborze odzyskali skradziony krzyż harcerski, a kilka godzin później zatrzymali 19-letniego podejrzanego.

  Młody zabrzanin dziś zostanie przesłuchany. Za dokonanie kradzieży może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany symbol harcerzy znajduje się w dobrym stanie i już wkrótce zostanie przekazany ich właścicielom.


  *Marsz Autonomii 2012 ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama