Śląskie sztolnie lepsze od Malborka

  Śląskie sztolnie lepsze od Malborka

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stare kopalniane sztolnie, osiedla familoków czy Muzeum Chleba są lepiej promowane aniżeli Jarmark Dominikański w Gdańsku czy oblężenie Malborka - tak uznali eksperci Polskiej Organizacji Turystycznej, przyznając Złoty Certyfikat dla Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. Do wyróżnienia dołączyli 700 tys. zł na ogólnopolską kampanię promocyjną śląskich zabytków.
  Złoty Certyfikat to nowy pomysł Polskiej Organizacji Turystycznej. O tytuł mogły się ubiegać produkty turystyczne, które wcześniej zdobyły już "zwykłe" certyfikaty POT. Chętnych było ponad dwudziestu. Do ścisłej czołówki zakwalifikowano gdański Jarmark św. Dominika, widowisko plenerowe oblężenie Malborka, projekt Manufaktura Łódzka, widowisko w Operze Wrocławskiej oraz Szlak Zabytków Techniki. Wyboru zwycięzcy dokonała 11-osobowa kapituła, złożona z ekspertów od turystyki i przedstawicieli mediów.

  - Doceniliśmy, że udało się połączyć w spójną całość aż 31 obiektów znajdujących się w różnych miejscowościach regionu. Zwróciliśmy też uwagę na profesjonalizm w tworzeniu produktu, konsekwentną realizację poszczególnych etapów i wysoki poziom jego komercjalizacji, co oznacza, że został on stworzony na potrzeby turystów i ci chętnie z niego korzystają - uzasadnia decyzję jury jej przewodniczący, Jan Wysokiński, red. naczelny pisma "Rynek Podróży". Wręczenie Certyfikatu odbyło się w czwartkowy wieczór podczas gali w warszawskim klubie Mirage.

  Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego utworzony został trzy lata temu. Na jego trasie znalazło się 31 obiektów, związanych z przemysłowym dziedzictwem regionu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama