Estakada przy Żylecie w Sosnowcu wciąż bez remontu, bo jest...

  Estakada przy Żylecie w Sosnowcu wciąż bez remontu, bo jest za drogi

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Estakada przy Żylecie w Sosnowcu wciąż bez remontu, bo jest za drogi

  ©Arkadiusz Gola

  Nie będzie, przynajmniej na razie, remontu nawierzchni jezdni w kierunku Krakowa na Drodze Krajowej nr 94 w Sosnowcu. Chodzi o najdłuższą w Zagłębiu estakadę (ok. 800 m) w okolicach Wydziału Nauk o Ziemi UŚ i Elektrociepłowni Będzin. Miasto nie rozstrzygnęło bowiem przetargu na wykonanie prac remontowych na wymienionym odcinku krajówki. Powód? Oferty, które wpłynęły podczas postępowania przetargowego, przewyższają 1,2 miliona złotych. Maksymalnie taką właśnie sumę Sosnowiec przeznaczył na wymianę nawierzchni.
  Estakada przy Żylecie w Sosnowcu wciąż bez remontu, bo jest za drogi

  ©Arkadiusz Gola

  Jak twierdzą urzędnicy, remont nadal jest w planach, został tylko odroczony w czasie. Prawdopodobnie teraz nieco zmieni się jego zakres.

  - Wydział Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym musi teraz wziąć pod lupę zakres prac. Potem jeszcze raz ogłosimy przetarg - informuje Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Miasta sosnowieckiego UM, który dodaje, że powinno to zająć urzędnikom około miesiąca.


  ZOBACZ ŚLĄSKIE ESTAKADY. RÓWNIEŻ TE, KTÓRYCH JUŻ NIE MA

  Do połowy sierpnia powinna się natomiast wyjaśnić przyszłość modernizacji DK 94 na terenie Dąbrowy Górniczej. Miasto na ten cel ma dostać 165 milionów złotych ze środków unijnych. Tych pieniędzy jednak nie będzie, dopóki nie zostanie wydana dotycząca inwestycji decyzja środowiskowa. - To raczej tylko kwestia formalna - uważa Bartosz Matylewicz z UM w Dąbrowie Górniczej.
  Do dzisiaj informacja o remoncie znajduje się na miejskich tablicach ogłoszeń. Od środy sprawą będzie się zajmował Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Wydana przezeń decyzja uprawomocni się po czternastu dniach.

  Prowadząca ze Zgorzelca do podkrakowskiej miejscowości Targowisko DK 94 to jedna z najważniejszych tras w Zagłębiu. Jest też alternatywą dla płatnej autostrady A4. Jej remont jest więc z wytęsknieniem oczekiwany przez mieszkańców regionu. - Już dawno powinien być tutaj remont. Na estakadzie najgorsze są nie tyle dziury, co łaty. Co to za droga szybkiego ruchu, skoro jest na niej ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę - denerwuje się kierowca Damian Uszko z Dąbrowy Górniczej. - Od Sławkowa do Olkusza jest całkiem fajna droga, a u nas ciągle słyszy się tylko o remoncie - narzeka.

  Robią wiadukt


  Trwa remont wiaduktu w ciągu DK 94 przy Expo Silesia i dawnej Silmie.
  Kilkanaście miesięcy temu wyremontowano wiadukt w kierunku Katowic, teraz przyszedł czas na ten w stronę Olkusza.
  Modernizacja spowodowała utrudnienia zarówno dla kierowców jadących "94", jak i tych poruszających się prowadzącą z Zagórza do Dąbrowy Górniczej ulicą Braci Mieroszewskich. Na wyremontowanym wiadukcie pojawiło się już miejskie hasło promocyjne "Sosnowiec łączy". TOS


  *Marsz Autonomii 2012 ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O ile pamiętam

   Rysio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 47

   Ta estakada była przecież kilka lat temu remontowana (o ile dobrze pamiętam).
   U nas remonty wloką się w nieskończoność (patrz: wiadukt nad S86 w Milowicach) i dają krótkotrwały efekt.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama