W Siemianowicach Śl. rozpoczęła się zbiórka podpisów. Będzie...

  W Siemianowicach Śl. rozpoczęła się zbiórka podpisów. Będzie referendum?

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj rano w Urzędzie Miasta w Siemianowicach Śląskich oraz w Państwowej Komisji Wyborczej w Katowicach zostały złożone dokumenty informujące o zamiarze wystąpienia z inicjatywą referendalną w sprawie odwołania prezydenta Jacka Guzego. Do magistratu i PKW dostarczyli je Marzena Małecka-Trzaskoś oraz pełnomocnik ds. referendum, Łukasz Dudek.
  Inicjatorzy referendum chcą odwołać prezydenta między innymi z powodu fatalnego stanu budynków komunalnych, braku budownictwa socjalnego, nietrafionych i przepłaconych inwestycji. Ich zdaniem pieniądze można było przeznaczyć na ważniejsze potrzeby.

  - Naszym marzeniem jest to, aby odwołać prezydenta bogatego, którego zastąpi nowy, skromniejszy i bliższy mieszkańcom - argumentują inicjatorzy referendum.


  Z chwilą złożenia dokumentów już mogli rozpocząć akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum. Będzie ich w tym wspierać około 50 osób. To sprawia, że referendyści są pełni optymizmu. Wierzą, że uda im się w ciągu dwóch miesięcy zebrać wymaganą liczbę podpisów do zwołania referendum, czyli ok. 6 tys.

  - Skoro udało się w Bytomiu, to uda się również w Siemiano-wicach - przekonuje Dudek.

  Podpisy będą zbierane w najbardziej uczęszczanych miejscach miasta. Poszczególne osoby będą też chodzić z dokumentami od domu do domu. Inicjatorzy spodziewają się, że w czasie zbierania podpisów do akcji referendalnej dołączą się kolejne osoby.


  *Marsz Autonomii 2012 ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?wewnątrz

   T (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   kino oni są ci maleccy trzaskos tylko czytając to same afery z nimi są

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   anarchia!

   Tom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 38

   Pani Małecka wraz z Panem Szygą co za duet. Czy również pójdzie pani śladami mistrza Szygi i będzie pani brała łapówki ?? Można się od niego dużo nauczyć.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rozwinięcie tematu

   oligarcha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 47

   dowiedz się więcej
   h******siemianowiceslaskie.naszemiasto.pl/artykul/1487137,siemianowice-inicjatorzy-referendum-zlozyli-dokumenty-od,id,t.html


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   powodzenia!

   mario (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 59 / 44

   zycze powodzenia he... Abyscie odwolali prezydena, musi byc spora frekwencja, a potem jeszcze wieksza chec odwolania. Zarowno ja jak i inni, nie pojdziemy i wasze referendum, zostanie jedynie snem...rozwiń całość

   zycze powodzenia he... Abyscie odwolali prezydena, musi byc spora frekwencja, a potem jeszcze wieksza chec odwolania. Zarowno ja jak i inni, nie pojdziemy i wasze referendum, zostanie jedynie snem niespelnionym. Nie mowiac juz o pieniadzach, ktore przyjdzie nam za Wasze "pomysly" zaplacic. Zbierajcie sily na kolejna kadencje, lepiej zrobicie. Chec odwolania to jedno, a zdobyc poparcie to drugie. Jedno z drugim malo powiazane....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama