Ważne
  Biedroń atakuje abp Skworca: Niech jak Jezus przegoni kupców...

  Biedroń atakuje abp Skworca: Niech jak Jezus przegoni kupców ze świątyni!

  Robert Biedroń

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Biedroń atakuje abp Skworca: Niech jak Jezus przegoni kupców ze świątyni!

  ©Bartek Syta

  "Jeśli nie chcemy aktów przemocy wobec kogokolwiek, to wychowujmy dzieci i młodzież do pokoju, także poprzez zakaz propagowania gier z aktami przemocy, łącznie z usunięciem z odpustowych kramów wszystkich militarnych zabawek". Na ten apel biskupa archidiecezji katowickiej abp Wiktora Skworca, 22 lipca br. w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Rudzie Śl. Bielszowicach zareagował czołowy polityk Ruchu Palikota - Robert Biedroń.
  Biedroń atakuje abp Skworca: Niech jak Jezus przegoni kupców ze świątyni!

  ©Bartek Syta

  - Może zamiast ciągle moralizować, abp Skworc wykorzystałby w końcu instytucję Kościoła katolickiego do edukacji rodziców w tej kwestii? Byłem ostatnio w miasteczku, gdzie odbywał się odpust. Pod kościołem stały stragany pełne pistoletów, mieczy, szabel, potworów z filmów. To wszystko kupowali rodzice swoim dzieciom po wyjściu z kościoła. Niech więc abp Skworc wyjdzie ze swojego pałacu biskupiego i jak biblijny Jezus przegoni kupczących ze świątyni. Powiedział Biedroń w wywiadzie udzielonym dla portalu Onet. KD

  źródło: Onet.pl


  *Marsz Autonomii 2012 ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Wielki koncert Guns N'Roses w Rybniku ZOBACZ ZDJĘCIA, WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (42)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To już koniec świata, skoro POzwala się rządzić zboczeńcom i dewiantom.

   Ślązak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 23

   HOMOSEKSUALIZM TO CHOROBA PSYCHICZNA I TRZEBA JĄ LECZYĆ!!!!!!! CI LUDZIE SĄ NIEBEZPIECZNI!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niedch sie wklasnymi "trupami" przejmuje i zajmuje !

   Podpisovsky (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 32

   Niwech Biedron zajmie sie w swojej mazowieckiej Polsce sprawa wlasnie takiego corocznego koscielnego festynu w Otwocku (chyba Pallotyni), gdzie od lat jest stoisko (nota bene mlodocianych!) tzw....rozwiń całość

   Niwech Biedron zajmie sie w swojej mazowieckiej Polsce sprawa wlasnie takiego corocznego koscielnego festynu w Otwocku (chyba Pallotyni), gdzie od lat jest stoisko (nota bene mlodocianych!) tzw. milosników historii, którzy prezentuja (daja do lapek) malym dzieciom, tez tym bez towartzystw3a doroslej osoby, prawdziwa bron, pistolety, pistolety maszynowe, karabiny itp. w ramach.....no, wlasciwie czego ????? - zabawy?.......edukacji?......przygody?.......patryjotyzmu?......reklamy dla armii?......religijnosci?.......happeningu?.......prawdziwej polskosci?..........

   Na dzialce przedkoscielnej (teren kosciola), ok. 10 metrów od wejscia do "swiatyni" !!!!!!

   CORE, bo: 1) ryzyko napadu 2) ryzyko skaleczenia (zamek!!!) 3) oglupienie 4) trywializacja i banalizacja 5) heroizacja 6) mieszanka "patryjotyzmu", pseudohistorycznosci, militaryzmu itd. .........
   99) niebezpieczenstwo napadu i odebrania tym "dzialaczom"-gówniarzom tych narzedzi zvbrodni (sic).......

   Dlaczego Biedron sie tak rozgalopowal az na Slask ??????
   Dlaczego nie zamiata pod swoim adresem ????????

   PS: Nie jestem fanem Skworca, wrectz prezciwnie, a nawet wrecz bardzo wrecz przeciwnie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sukienka

   Fryderyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 28

   Pan Biedroń nie zaskoczył by mnie gdyby kiedyś wystąpił w sukience.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kościół w swojej ponad dwutysięcznej historii

   Szkodnik RAŚowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 20

   przeżył już niejednego takiego Biedronia i Alojza. Może poseł rozsypujacej się partii zamiast walki z Kościołem zajął by się kolegami z Olkusza, kolejnymi którzy porzucili tą "nowoczesną" partię ? :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do szkodnik RAŚowski

   Alojz aus Rybnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 32

   Tak tak,zasadniczo ma pan rację że kościół bez żadnej kontroli przeżył 2000 lat.O ile pan umie czytać to warto w goglach wpisać historia kościoła.Cała ta kościelna sekta to jeden niezły przekręt...rozwiń całość

   Tak tak,zasadniczo ma pan rację że kościół bez żadnej kontroli przeżył 2000 lat.O ile pan umie czytać to warto w goglach wpisać historia kościoła.Cała ta kościelna sekta to jeden niezły przekręt ,żeby za bajki o wymyślonym bogu pobierać wypłaty z naszych podatków.Historia kościoła to droga po której płynie krew niewinnie zabitych ludzi i narodów w imię wymyślonego boga którego jego ziomale ukrzyżowali.Czy taki ksiądz,biskup albo papież są w stanie udowodnić że Maryja po urodzeniu jezusa była dziewicą.? NIGDY!!!!.To niech bajek nie opowiadają.Kościół jest teraz przeciwko in vitro,no ale jak było z poczęciem jezusa ?,czy maryja została tak właśnie zapłodniona ,albo po prostu puściła się z Gabryjelem.? Dziś żaden chłop już nie uwierzy w bajki że podczas gdy on był na szychcie jego żonę odwiedził anioł i będą mieli małego berbecia.Świat niestety idzie do przodu odstawiając kościelne bajki sukienkowych zboczeńców na bok.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żenada

   A. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 2

   Prawda jest taka, że każdy człowiek może z własnej woli wierzyć w to co chce i żaden z księży, biskupów i papież nie zmusza nikogo do przyjęcia wiary chrześcijańskiej.
   Chore jest to, że gdy ktoś...rozwiń całość

   Prawda jest taka, że każdy człowiek może z własnej woli wierzyć w to co chce i żaden z księży, biskupów i papież nie zmusza nikogo do przyjęcia wiary chrześcijańskiej.
   Chore jest to, że gdy ktoś wyraża swoje poglądy to jest wszystko ok, ale gdy Kościół ma coś do powiedzenia to robi się od razu wielkie zamieszanie i jedynie krytyka.
   Zajmijcie się ludzie swoim życiem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wiem

   CZR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 20

   panie biedroń a jak się wchodzi pod ten kościół do tych kramów?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak to się ma do nauki Chrystusa !!!

   Ernest. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 21

   Ten bizantyjski przepych te złote czapy i ornaty,życie w luksusie na koszt wiernych i podatników jak to się ma do ubóstwa Chrystusa i głoszone przez niego nauki ???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   islam czeka

   jaga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 43

   Alojz, i inni, tak wam spieszno do muzułmanów? Oni już na was czekają, bo z tą waszą mowa nienawiści to u nas nie macie czego szukać ! Tam was nauczą rozumu po swojemu, pa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O CZYM 90% KATOLIKÓW NIE WIE

   Alojz aus Rybnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 31

   "Po czynach ich - poznasz ich"
   Jezus Chrystus

   120 r. - Pierwsze wzmianki o używaniu wody święconej do "wypędzania duchów" nieczystych.

   156 (lub 167) r. - Po męczeńskiej śmierci biskupa Polikarpa...rozwiń całość

   "Po czynach ich - poznasz ich"
   Jezus Chrystus

   120 r. - Pierwsze wzmianki o używaniu wody święconej do "wypędzania duchów" nieczystych.

   156 (lub 167) r. - Po męczeńskiej śmierci biskupa Polikarpa i jedenastu wiernych z kościoła w Smyrnie (Turcja) zainicjowano praktykę czczenia zmarłych "świętych" i ich relikwii.

   II w. - Święty Klemens z Aleksandrii pisał: "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą".

   II w. - Pod koniec II wieku wyznawcy chrystianizmu zaczynają głosić nauki o dziewictwie Maryi. Wcześniej nikt tego nie twierdził.

   200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i laików - przedtem wszyscy byli na równi, jednocześnie będąc braćmi i kapłanami przed Bogiem.

   312 r. - Bitwa pod mostem mulwijskim, w której Konstantyn zwyciężył i zabił Maksencjusza. Z powodu wizji sennej, którą ujrzał przed bitwą Konstanty (miał wygrać dzięki symbolowi krzyża), rok później wydał edykt zrówujący religię chrześcijańską z religiami pogańskimi. Odtąd, z roku na rok, dzięki prochrześcijańskim nastawieniom Konstantyna, pozycja chrześcijaństwa będzie się umacniać, a inne religie będą wypierane. Polityka ta w ostateczności doprowadziła do prześladowania i mordowania niechrześcijan przez fanatyków religijnych. Prześladowani stali się prześladowcami.

   314 r. - Uchwalono ekskomunikę dla dezerterów. Dotąd Kościół zabraniał zabijania w obronie koniecznej.

   321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje oficjalnie święcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty. Dekret Konstantyna brzmi następująco: "Czcigodny dzień Słońca winien być wolny od rozpraw sądowych i od wszelkich zajęć ludności miejskiej; natomiast mieszkańcy wsi mogą w tym dniu swobodnie uprawiać rolę" (Codex Justinianus, III, 12).

   325 r. - Sobór nicejski. W wyniku głosowania 250 biskupów sprowokowanego naukami Arrio, księdza heretyka z Aleksandrii, który głosił że Jezus nie jest Bogiem, tylko bóstwem niższej klasy, 248 biskupów głosowało za uznaniem, że "Syn Boga został zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu czyli, że Bóg Syn jest tak samo Bogiem, jak Bóg Ojciec i że Bóg jest jeden, ale w różnych Osobach".

   360 r. - Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniołów.

   364 r. - Na synodzie w Laodycei Kościół zabronił świętowania soboty. W Kanonie XXIX tegoż Soboru widnieje następujący zapis: "Chrześcijanie nie powinni judaizować i próżnować w sobotę, ale powinni pracować w tym dniu; powinni szczególnie uczcić Dzień Pański będąc chrześcijanami, i jeśli to możliwe, nie pracować w tym dniu. Jeśli jednak będą judaizować w tym dniu zostaną odłączeni od Chrystusa" (C. J. Hefele, History of the Councils of the Church).

   382 r. - Synod w Rzymie zwołany przez Damazego ustanawia zwierzchnictwo Kościoła rzymskiego nad pozostałymi. Uchwała głosi: "Choć kościoły katolickie rozsiane na ziemi są jedną komnatą ślubną Chrystusa, święty kościół rzymski jednak został wywyższony ponad wszystkie kościoły nie uchwałami żadnych synodów, lecz otrzymał prymat słowami Pana i Zbawiciela naszego". Dotąd nie istniał jeden, wielki Kościół katolicki, tylko wiele pomniejszych i nieraz konkurujących ze sobą.

   385 r. - Po raz pierwszy katoliccy biskupi polecili ściąć innych chrześcijan z powodów wyznaniowych. Miało to miejsce w Trewirze.

   390 i 393 r. - Synody w Hipponie i Kartaginie ratyfikują kanon "Pisma Świętego".

   IV w. - Pierwsza uroczystość Wszystkich Świętych Męczenników zainicjowana przez kościół w Antiochii.

   IV w. - Początek okresu mordowania pogan i plądrowania ich świątyń przez chrześcijan podjudzanych przez biskupów, opatów i mnichów. W 347 r. Ojciec Kościoła Firmicus Maternus zachęca władców: "Niechaj ogień mennicy albo płomień pieca hutniczego roztopi posągi owych bożków, obróćcie wszystkie dary wotywne na swój pożytek i przejmijcie je na własność. Po zniszczeniu świątyń zostaniecie przez Boga wywyższeni".

   431 r. - Sobór w Efezie przyjmuje zasadę wiary w boską naturę Jezusa i uznaje Marię za "Bożą Rodzzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale jo za to wiym ześ ty je gupi CIUL

   wicynt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 20

   cos mi sie wydowo ze ty i biedroń zescie som parą. yno zacznijcie zric tabletki antykoncepcyjne zeby kery w ciąza niy zaszoł

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jedni są tęczowi a drudzy purpurowi.Żadnej różnicy między nimi nie widzę.

   Alojz aus Rybnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 27

   Obie te nacje walą sobie z partyzanta.amen

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Biedroń na tym zdjęciu wygląda jakby go ktoś 5 minut temu z krzyża

   Alojz aus Rybnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 23

   ściepoł.amen .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama