Żorscy policjanci rozpoczęli akcję "Noc Stop". Czy to...

  Żorscy policjanci rozpoczęli akcję "Noc Stop". Czy to zatrzyma plagę kradzieży aut?

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żorscy policjanci rozpoczęli akcję "Noc Stop". Czy to zatrzyma plagę kradzieży aut?
  Żorscy policjanci wypowiedzieli wojnę złodziejom samochodów i rozpoczęli akcję "Noc Stop", która ma powstrzymać falę kradzieży aut na terenie miasta. Co ciekawe, ich orężem będą... naklejki.
  Żorscy policjanci rozpoczęli akcję "Noc Stop". Czy to zatrzyma plagę kradzieży aut?
  - Pomysł jest prosty - volkswageny golfy, passaty, audi i mercedesy giną w Żorach po zachodzie słońca. A istotą akcji jest oznakowanie pojazdów nalepkami holograficznymi, których właściciele deklarują, że nie jeżdżą w nocy między godzinami 23 a 5. W tym czasie najczęściej znikają u nas auta. Dlatego policjanci będą zatrzymywali i kontrolowali wszystkie pojazdy pojawiające się na drogach, które będą oznakowane takimi odblaskami. Świecąca naklejka będzie sygnałem dla mundurowych, że pojazd może pochodzić z kradzieży - mówi st. asp. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.

  Każdy kierowca, który chce przystąpić do akcji, musi przykleić nalepkę w lewym dolnym rogu na przedniej szybie lub w prawym górnym rogu na szybie tylnej. - Chętnie przyłączę się do akcji, bo sąsiadowi ukradli auto na naszym parkingu. W nocy złodziej wyłamał w nim drzwi i odjechał. Niestety znajomy nie miał alarmu, ale jego obecność też nie gwarantuje pewności, że ustrzeżemy się przed kradzieżą. Ja mam alarm, ale chętnie przykleję też świecącą naklejkę na szybie. Mam nadzieję, że złodzieje będą trzymali się z daleka od mojego auta - mówi pan Andrzej z osiedla Pawlikowskiego, kierowca volkswagena passata.

  Czy naklejki są skuteczne w walce ze złodziejami?

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hmm..

   Hans Kloss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 54

   Złodzieja chyba stać na izolierband za 2 zł w kolorze czarnym?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama