Bielsko-Biała ma rolkostradę! [ZDJĘCIA Z OTWARCIA]

  Bielsko-Biała ma rolkostradę! [ZDJĘCIA Z OTWARCIA]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rolkostrada w Bielsku-Białej
  1/30
  przejdź do galerii

  Rolkostrada w Bielsku-Białej ©Łukasz Klimaniec

  Specjalny, 800-metrowy tor przeznaczony tylko dla osób jeżdżących na rolkach, został oficjalnie uruchomiony w środę w Bielsku-Białej przy lotnisku w Aleksandrowicach. – Super! Właśnie tego brakowało – zachwalają rolkarze, którzy dotąd jeździli po ścieżce rowerowej lub trakcie dla pieszych.
  Rolkostrada, najdłuższa według bielskich urzędników w kraju, znajduje się przy bielskim lotnisku w Aleksandrowicach wzdłuż ulic Zwardońskiej i Antycznej. W środę skorzystało z niej mnóstwo miłośników rolek – tych najmłodszych i już dorosłych.

  - To świetny pomysł, dzieci są zadowolone – przyznała Urszula Cur, która pomagała jeździć wnuczce Nikoli Dudzie. Nikola na rolkach uczy się jeździć raptem od czterech dni, towarzyszy jej w tym koleżanka Karolina Tępich, która już śmiga na rolkach. Dziewczynki są zgodne – rolkostrada to znakomite miejsce.

  - Brakowało takiej trasy. Bo jak jechały rowery, rolki i deskorolki, to robił już taki tłum, że szkoda słów. A teraz jest kapitalnie - dodaje pani Urszula.

  Mirosław Kucharski z Bielska-Białej na rolkach jeździ od 20 lat. Wspomina, że na początku trzeba było korzystać z dróg asfaltowych, na których nie brakowało kamieni, a to stwarzało zagrożenie dla rolkarzy.

  - Wreszcie jest coś, na co rolkarze czekali. Taka trasa była tu bardzo potrzebna, bo był już spór między rolkarzami i rowerzystami, a właściwie rolkarzy z pieszymi, bo rolkarze powinni korzystać z chodnika, a nie ze ścieżki rowerowej. Teraz jest super. Trasa 800 metrów wystarczy, by sobie pojeździć. To trochę mniej, niż liczyła stara ścieżka, ale z doświadczenia wiem, że w godzinę można pokonać ok. 20 km – dodał. W środę jeździł na rolkach wraz z córką Martyną.

  Ks. Mateusz Dudkiewicz, zapalony hokeista i organizator Luce Arena w Bielsku-Białej, gdzie odbywają się mecze hokeja na rolkach, był pod wrażeniem trasy.

  - Rewelacyjnie, że coś takiego jest. Nie wiem nic o innej rolkostradzie w Polsce. Są wprawdzie miejscówki pod Katowicami, które służą osobom jeżdżącym na rolkach, ale stricte wydzielonego pasa dla rolkarzy jeszcze nie spotkałem. Zwykle to kawałek dobrego asfaltu dzielony z innymi użytkownikami – przyznał.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem