Na zakończenie lata superimpreza: Festiwal Tauron Nowa...

  Na zakończenie lata superimpreza: Festiwal Tauron Nowa Muzyka

  Magdalena Wójcik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kolejna edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka już w ten weekend. Tak bawiono się w ubiegłym roku, a jak będzie teraz?
  1/7
  przejdź do galerii

  Kolejna edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka już w ten weekend. Tak bawiono się w ubiegłym roku, a jak będzie teraz? ©Arkadiusz Ławrywianiec/Dziennik Zachodni

  W ten weekend - kolejna odsłona pięknej Strefy Kultury za sprawą Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. To już dziesiąta edycja! Wystąpią m.in.: Natalia Przybysz, Król, Julia Marcell, Mary Komasa, DJ Koze
  Jeszcze w tym tygodniu czeka na Was kilka dni z dobrą muzyką, zabawą i niezapomnianymi wrażeniami. Aż do niedzieli, 23 sierpnia będziecie mogli bawić się na jednym z bardziej lubianych festiwalów, jakim jest Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.
  Idea festiwalu narodziła się w 2006 roku.

  Od samego początku Tauron Nowa Muzyka miał na celu pokazywać odbiorcom współczesną muzykę, która łączy w sobie jazz, muzykę elektroniczną i taneczne rytmy.
  Festiwal przyciąga rzeszę fanów, a z roku na rok jest ich coraz więcej. Organizatorzy prężnie śledzą dokonania największych gwiazd oraz debiutantów, aby zachwycać i zaskakiwać uczestników festiwalu nowymi muzycznymi pomysłami. Dzięki temu w poprzednich edycjach wystąpiły gwiazdy, takie jak: Autechre, DJ Krush, Prefuse 73, Jamie Lidell, Amon Tobin, Flying Lotus, Battles, Bonobo czy Fever Ray. Warto też wspomnieć o atrakcyjnych, historycznych, pokopalnianych lokalizacjach, gdzie można zatracić się w brzmieniu nowoczesnej muzyki. Festiwal Tauron Nowa Muzyka zdobył także wiele nagród, w tym w 2010 roku tytuł Najlepszego Małego Festiwalu w Europie przyznaną przez European Festival Awards.

  Dziesiąta jubileuszowa edycja festiwalu będzie odbywała się w Katowicach-Bogucicach, dzielnicy przylegającej do centrum miasta. To właśnie tam, już od paru lat powstaje "nowa" dzielnica nazywana Strefą Kultury. Tworzą ją obiekty: NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia), nowa siedziba Muzeum Śląskiego, MCK (Międzynarodowe Centrum Kongresowe). Właśnie tam osadzony będzie festiwal Tauron Nowa Muzyka. Strefa podzielona będzie na pięć newralgicznych punktów całej imprezy: Main Stage, Littlebig/TentStage, Red Bull Music Academy, Amfiteatr NOSPR, Carbon Central.

  Uczestnicy festiwalu będą przebywać na campingu w Dolinie Trzech Stawów (ul. Lotnisko). Tam dostępne będzie pełne zaplecze sanitarne, punkt gastronomiczny, centrum handlowe, wypożyczalnia rowerów oraz miejsce, gdzie można doładować telefon.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych