Ważne
  Tauron Nowa Muzyka: To będzie kanapowy weekend w Katowicach

  Tauron Nowa Muzyka: To będzie kanapowy weekend w Katowicach

  IT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tauron Nowa Muzyka: To będzie kanapowy weekend w Katowicach
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Pan Pikto

  Po raz drugi tego lata na ulicach Katowic staną kanapy, czyli symbol obywatelskiej kampanii społecznej Katowice – Miasto Gospodarz. Katowiczanie przywitają gości przybywających na festiwal Tauron Nowa Muzyka rytualną niewalutą od Kula Kato, poczęstują napojami, zaproszą do zabawy i alternatywnego zwiedzania miasta.
  Obywatelska kampania społeczna Katowice – Miasto Gospodarz jest owocem zeszłorocznych spotkań organizacji pozarządowych koordynowanych przez Agencję PR Pan Pikto. Jako mieszkańcy Katowic postanowili zaopiekować się osobami, które przybywają do ich miasta na letnie festiwale muzyczne, przygotowując na tę okazję specjalne atrakcje. Do współpracy zostali zaproszeni katowiczanie oraz instytucje, restauracje, puby, ciekawe inicjatywy i wiele innych podmiotów.
  Tegoroczną edycję dodatkowo wspomagają partnerzy zrzeszeni w projekcie Kula Kato, czyli sieci gościnnych miejsc posługujących się rytualną niewalutą. Jest to bon przypominający żeton, który można otrzymać w jednym miejscu, a wymienić na określoną zniżkę u dowolnego partnera Kula Kato. Rytualna niewaluta krąży po mieście podobnie jak symboliczne podarunki w rytuale Kula będącym inspiracją przy tworzeniu projektu.

  - Rytualną niewalutą obdarujemy wszystkich, którzy od czwartku przybędą do Katowic na festiwal Tauron Nowa Muzyka – mówi Justyna Barańska, koordynator Katowice – Miasto Gospodarz. – Chcemy, aby nasi goście podążając szlakiem Kula Kato i kanap, mogli zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc. Rytulna niewaluta i obowiązujące w zamian zniżki to nie wszystko, co przygotowaliśmy w tym roku.

  Podczas weekendu festiwalowego będzie można zwiedzić śląskie podwórko, zabawić się w escape room, zjeść ogromnego naleśnika, a nawet o godzinie 15:00 będzie czekać oferta śniadaniowa. Na Mariackiej Lorneta z Meduzą ugasi pragnienie, Basiliana Italian Bistro nakarmi dobrą pizzą, a Chyba Ty Tattoo zaprosi do rozmowy o tatuażach, sztuce i oczywiście na tańsze tatuaże. Drzwi Zwane Koniem oraz Bavitto dla kinomaniaków rozstawią ekrany w plenerze. W sobotę o godzinie 13:00 aktywni będą mogli wziąć udział w rowerowej wycieczce szlakiem murali prowadzoną przez śląską aktywistkę – Urszulę Mączak. Aby dołączyć do wyprawy, należy przesłać zgłoszenie na adres: justyna.b@panpikto.pl oraz zabrać własny lub wynajęty rower. Zgłaszać można się także przy kanapie powitalnej obok dworca PKP.


  *Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polmos przeprasza
  *Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
  *Tak policja w Katowicach ściga i strzela do pirata drogowego ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Strefa 30 Katowice ZA i PRZECIW MAPKA + SONDA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama