W sobotę rozpoczyna się Rybnik Park, czyli imprezy...

  W sobotę rozpoczyna się Rybnik Park, czyli imprezy towarzyszące koncertowi Linkin Park

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W sobotę rozpoczyna się Rybnik Park, czyli imprezy towarzyszące koncertowi Linkin Park
  1/9
  przejdź do galerii
  Linkin Park w Rybniku: Wtorkowemu koncert zespołu Linkin Park, towarzyszyć będzie szereg imprez, który rozpoczynają się już jutro. Przy okazji wizyty amerykańskiego zespołu, w mieście sporo się bowiem będzie działo. Będą pokazowe loty balonami, festiwal tatuażu, a także czeka nas prawdziwa inwazja food-trucków.

  Linkin Park w Rybniku:  To już pewne! Przy okazji wtorkowego koncertu zespołu Linkin Park w Rybniku padnie rekord frekwencji. Już rozeszło się ponad 20 tysięcy biletów na to wielkie wydarzenie, a sprzedaż ciągle trwa.

  Najlepszy utwór Linkin Park - Plebiscyt na najlepszą piosenkę wszechczasów  - To będzie największy koncert w Rybniku. Spodziewamy się wielu gości, ale nasze służby wiedzą co robić - mówił w czasie przedkoncertowej konferencji prasowej Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. I choć koncert sam w sobie jest już wielkim wydarzeniem, to dla wszystkich fanów zespołu, ale także dla tych mieszkańców, którzy nie wybierają się na stadion, przygotowano całą masę imprez towarzyszących pod hasłem Rybnik Park.

  - Już w sobotę, rozpoczyna się na terenie hali w Rybniku-Boguszowicach "Silesian Electronic Aports Arena", czyli wielki turniej gier komputerowych. Ta impreza potrwa do niedzieli - mówi Jarosław Sikora, prezes miejskiej spółki Hossa, która wspiera organizację imprez odbywających się w ramach "Rybnik Park". Już od jutra sporo będzie się działo także na Placu Jana Pawła II i na deptaku, gdzie pojawi się około 20 tzw. fodd-trucków, czyli wozów serwujących znakomite jedzenie. Te w kolejnych dniach kursować będą po Rybniku, by ostatecznie, we wtorek, w dniu koncertu, zaparkować na parkingu przy kąpielisku Ruda.

  - W sobotę rozpoczniemy także fiestę balonową. Wieczorem, około godziny 19.30 planujemy między innymi widowiskowy przejazd koszy balonowych. Te wjadą od ulicy Rudzkiej, przejadą ul. Powstańców Śląskich i Jana III Sobieskiego przed Bazylikę, gdzie nastąpi otwarcie fiesty i prezentacja ekip. W kolejnych dniach odbywać się będą przeloty nad miastem - mówi Jarosław Sikora. Atrakcją dla mieszkańców będzie na pewno fakt, iż z balonów zrzucane będą vouchery - np. na darmowe kolacje w restauracjach.

  W niedzielę, od godziny 15 zapraszamy na rynek oraz na deptak, gdzie odbędzie się Festiwal Tatuażu. W programie są m.in. warsztaty Banana-Ink, czyli tatuowanie na skórce z banana, wystawa prac i sprzętu Muzeum Tatuażu z Gliwic oraz Air-Brush, czyli malowanie na żywo obrazu Linkin Park. Impreza potrwa do godz. 20.

  Linkin Park w Rybniku PARKINGI + MAPA: Padnie rekord frekwencji! Odliczamy dni  Koncert Linkin Park w Rybniku DOJAZD, PARKINGI, MAPKA, CO WOLNO WNIEŚĆ NA KONCERT  Koncert Linkin Park w Rybniku: Jak dojechać do miasta?  ZOBACZ PEŁNY PROGRAM RYBNIK PARK NA STR. 2 >>>


  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem