Ważne
  Szczepionki przeciwko grypie już są dostępne! Szczepić czy...

  Szczepionki przeciwko grypie już są dostępne! Szczepić czy nie szczepić?

  AGA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szczepienia na grypę
  1/6
  przejdź do galerii

  Szczepienia na grypę ©Tomasz Hołod / Polskapresse

  Szczepionki przeciw grypie trafiły już do hurtowni, które rozpoczęły ich dystrybucję do aptek i zakładów opieki zdrowotnej. Na rynku dostępnych będzie 1,5 mln dawek. Pacjenci nie muszą czekać aż do połowy września, by poddać się iniekcji. Już dziś można wzmocnić swoją odporność i uchronić się przed powikłaniami pogrypowymi.

  Sonda

  Czy uważasz, że szczepienia dzieci są bezpieczne?

  Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zalecają szczepienia przeciw grypie szczególnie w okresie od września do grudnia. Według danych NIZP-PZH, od września 2014 r. do czerwca 2015 r. zanotowano niemal 3,6 mln zachorowań na grypę oraz choroby grypopodobne. To aż o 1 mln przypadków więcej, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

  Niestety, aż 11,5 tys. chorujących wymagało hospitalizacji, co stanowiło ponad 50% więcej, niż w sezonie 2013/2014. 11 osób z powodu grypy zmarło. Czy warto ponosić tak poważne konsekwencje tej jakże bardzo lekceważonej choroby?

  Z powodu dużej zmienności wirusa grypy, każdego roku w sprzedaży pojawiają się szczepionki o zaktualizowanym składzie. W ostatnim roku doszło do znacznych mutacji i w tegorocznej szczepionce pojawią się dwa zupełnie nowe szczepy wirusa grypy.

  To kolejny bardzo istotny powód, aby poddać się szczepieniu. Uaktualnianiem informacji oraz wydawaniem zaleceń dotyczących składu antygenowego szczepionek przeciw grypie, zajmuje się Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).  „Rok 2015, to rok szczególny, dedykowany walce z powikłaniami pogrypowymi. Warto im zapobiegać, by redukować śmiertelność z powodu zaostrzeń chorób przewlekłych.

  W pierwszej kolejności szczepieniom powinny poddać się osoby leczące się z powodu chorób układu oddechowego, krążenia i diabetycy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szczepiłam sie

   yyola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wg mnie kontrowersje wynikają z niewiedzy. Powinien być art jasno opisujący + i przypadki kiedy mogą być -, % wskaźniki przypadków "sezonu bez zachorowań" oraz ew. powikłań z case study (bo ludzi...rozwiń całość

   Wg mnie kontrowersje wynikają z niewiedzy. Powinien być art jasno opisujący + i przypadki kiedy mogą być -, % wskaźniki przypadków "sezonu bez zachorowań" oraz ew. powikłań z case study (bo ludzi nie mówią jak sie nie stosują do zaleceń lekarza) i może by było wszytko jaśniejsze... a tak w 1 publikacji porusza sie zaledwie fragment problemu. Tu jest więcej ale też by można napisać jeszcze więcej - https://www.facebook.com/Certus.Prywatna.Lecznica/app/1445425712348527/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   poczytajcie prof.Majewską

   matka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   nie szczepcie dzieci i ludzi po 65 r.ż Poczytajcie, posłuchajcie i świadomie podejmijcie decyzję

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama