I Rafako Półmaraton Racibórz już w niedzielę. Są wysokie...

  I Rafako Półmaraton Racibórz już w niedzielę. Są wysokie nagrody pieniężne

  Alek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  I Rafako Półmaraton Racibórz już w niedzielę
  1/13
  przejdź do galerii

  I Rafako Półmaraton Racibórz już w niedzielę

  W najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, odbędzie się I RAFAKO Półmaraton Racibórz. Na linii startu stanie ponad 700 zawodników. Początkowo limit biegaczy wynosił 600 osób, jednak już na dwa tygodnie przed zawodami chętnych do udziału w raciborskim półmaratonie było dużo więcej, stąd organizatorzy zdecydowali się zwiększyć limit uczestników. Opłatę startową już uiściło 650. Kolejnych 130 wpisało się na listę. Każdy ze startujących otrzyma m.in. okolicznościową koszulkę, a po pomyślnym zakończeniu biegu medal. Przewidziano też wysokie nagrody finansowe dla najlepszych.

  I Rafako Półmaraton Racibórz już w niedzielę


  - I RAFAKO Półmaraton Racibórz - pragniemy, by było to wydarzenie szczególne, nie tylko w kalendarzu imprez raciborskich, ale na sportowej mapie Polski. Szczególnie cieszy nas, że pomimo tego, że raciborski półmaraton będzie organizowany po raz pierwszy, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem biegaczy z całej Polski. Jak zapewne wiadomo, na dwa tygodnie przed wydarzeniem wyczerpał się limit uczestników, czego naprawdę się nie spodziewaliśmy! - mówi Mirosław Lenk, prezyden Raciborza, który sam biega maratony.

  - Zwiększyliśmy zatem limit do 750 osób. To naprawdę jest powód do zadowolenia, gdyż mówimy o półmaratonie, czyli ponad 21 kilometrach do przebiegnięcia, co wymaga już pewnego doświadczenia i sporego wysiłku. Warto podkreślić, że trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkoatletycznego, co na pewno podnosi rangę raciborskiego półmaratonu. Dodatkowo raciborskie wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny: w ramach półmaratonu odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację chorej na dziecięce porażenie mózgowe Madzi Główki z Raciborza. W tym celu, w półmaratonie pobiegną biegacze z fundacji Spartanie Dzieciom. Na portalu Allegro odbyła się licytacja pierwszego numeru startowego. Jak już wiadomo - rezultat - okazał się bardzo imponujący - 10 tysięcy złotych. Wpłacił je Marcin Maurer, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o. – mówi Lenk.

  Sam termin biegu nie jest przypadkowy. - Wynika on z tego, że maratończycy przygotowując się do biegu testują swoje możliwości. W związku z czym, ustawiliśmy półmaraton w czasie, gdzie trwają przygotowania do maratonów (warszawskiego, wrocławskiego, poznańskiego). Chcielibyśmy, żeby I RAFAKO Półmaraton Racibórz był sprawdzianem oraz możliwością rozpropagowania biegania – mówi Wojciech Krzyżek, wiceprezydent raciborza.

  W ramach półmaratonu odbywać się będą również Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie. – Z jednej strony RAFAKO wspiera polski sport wyczynowy, z drugiej pracownicy naszej firmy sami uprawiają wiele dyscyplin sportowych, osiągając sukcesy na arenie krajowej. Regularnie też startujemy w ogólnopolskich zawodach branży energetycznej, osiągając w nich znaczące sukcesy. Dlatego też postanowiliśmy, że w ramach I RAFAKO Półmaraton Racibórz stworzymy klasyfikację Mistrzostw Polski Energetyków, co zostało zatwierdzone przez Federację Sportową „Energetyk” i znalazło się w kalendarzu imprez naszej branży. W ramach zawodów będziemy mieć klasyfikację kobiet, mężczyzn i drużynową. Ponadto biegacze z naszej firmy powalczą o I Puchar RAFAKO w Półmaratonie - powiedział Piotr Karaś, Dyrektora Biura Marketingu RAFAKO S.A. Partnerem biegu jest Federacja Sportowa „Energetyk”, zrzeszająca sportowców z firm związanych z branżą energetyczną.

  Przypomnijmy, że nagrody za zwycięstwo w I RAFAKO Półmaraton Racibórz są wyjątkowo atrakcyjne. I miejsce w klasyfikacji generalnej warte jest 2000 zł. Kolejne to: 1500 zł, 1000 zł, 600 zł, 500 zł oraz 400 zł (dla zdobywcy VI miejsca). Poza nagrodami pieniężnymi na najlepszych czekają puchary i nagrody rzeczowe. Atrakcyjne nagrody mogą wygrać także inni zawodnicy, którzy wezmą udział w konkursie promocyjnym, organizowanym w ramach wydarzenia. Do wygrania są skuter, telewizor i stylowy rower.


  *Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polmos przeprasza
  *Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
  *Sosnowiec lepszy od Katowic. Ulica Małachowskiego bardziej zabawowa niż Mariacka
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Gdzie jest Basia, która jako dziecko zaginęła 15 lat temu? Rodzice wciąż szukają

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama