Polscy siatkarze wygrali z Francją w memoriale Wagnera [ZDJĘCIA]

Polscy siatkarze wygrali z Francją w memoriale Wagnera
Polscy siatkarze wygrali z Francją w memoriale Wagnera sylwia dabrowa / polska press
W ostatnim meczu XIII memoriału Huberta Wagnera polscy siatkarze po zaciętym meczu pokonali Francję i zajęli pierwsze miejsce. Turniej w Toruniu był ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed Pucharem Świata w Japonii (8-23 września). Drugie miejsce w grodzie Kopernika nieoczekiwanie zajęli Japończycy, którzy w sobotę pokonali Francję. Triumfatorzy Ligi Światowej zajęli trzecie miejsce, czwarty był Iran.

Mecz z Francja biało-czerwoni rozpoczęli źle. Przegrywali 1:4 i potem musieli gonić wynik. Udało się Polakom doprowadzić do remisu 10:10, ale Francuzi znowu wykorzystali błędy mistrzów świata i zdobyli cztery punkty z rzędu. Po raz drugi biało-czerwoni doprowadzili do remisu w końcówce seta (24:24). I kiedy wydawało się że rozstrzygną seta na swoją stronę znowu dały o sobie znać błędy, które bezlitośnie wykorzystali Francuzi.

W drugim secie gra Polaków też nie wyglądała dobrze, choć prowadzili 4:2. Francuzi wykorzystali bezsilność w ataku naszej drużyny i znowu wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Trener Stephane Antiga w połowie seta zmienił mało skutecznego Bartosza Kurka wprowadzając na parkiet Dawida Konarskiego. Zmiana nie poprawiła gry polskiego zespołu, choć...

Polacy z trudem wygrali trzecią partię, a potem dwa następne sety i całe spotkanie 3:2, rewanżując się Francuzom za porażkę w półfinale turnieju finałowego Ligi Światowej w Rio de Janeiro w lipcu.

Polska - Francja 3:2 (25:27, 19:25, 26:24, 25:23, 15:13)

Polska: Drzyzga, Kurek, Nowakowski, Bieniek, Buszek, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Łomacz, Konarski, Szalpuk, Kłos.
Francja: Rouzier), Tillie, Jaumel, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Marechal, Sidibe, Lyneel, Corre.